O mistrzostwo powalczą w Krapkowicach

image003 (1)

Po niedzielnych meczach w Radomiu i Kędzierzynie-Koźlu mamy już komplet zespołów, które będą rywalizować o medale Młodej Ligi. Wiemy też, że decydujący turniej odbędzie się w Krapkowicach.

Krapkowice będą gospodarzem turnieju finałowego Młodej Ligi w dniach 5 i 6 marca. W ostatecznej walce o tytuł młodzieżowego mistrza Polski uczestniczyć będą cztery drużyny: LOTOS Trefl Gdańsk, Jastrzębski Węgiel, RCS Cerrad Czarni Radom i mająca najbliżej do Krapkowic ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

LOTOS Trefl wygrał grupę A w fazie zasadniczej rozgrywek, a w play-ff pokonał 2-0 Asseco Resovię Rzeszów. RCS Cerrad Czarni zajęli 2. miejsce wgrupie A i w ćwierćfinale wygrali 2-1 z BBTS ATH Bielsko-Biała. ZAKSA to triumfator grupy B, który w play-off wyeliminował (2-1) Łuczniczkę Bydgoszcz. Natomiast druga ekipa grupy B, Jastrzębski Wegiel, w ćwierćfinale uporała się 2-0 z Indykpolem AZS Olsztyn.

W sobotę, 5 marca rozegrane zostaną półfinały. O godz. 15 LOTOS Trefl Gdańsk zmierzy się z Jastrzębskim Węglem, a o godz. 17.30 rozpocznie się mecz RCS Cerrad Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W niedzielę, 6 marca o godz. 10.00 zespoły, które przegrają półfinały zmierzą się o 3. miejsce w Młodej Lidze. Na godz. 12.30 zaplanowano walkę zwycięskich półfinalistów o triumf w ML i tytuł młodzieżowego mistrza Polski.

Zawody w Krapkowicach odbędą się w hali sportowej przy ul. Jana Kilińskiego 3, a wstęp dla kibiców będzie wolny.

Autor: Jarosław Gniadek; fot. LOTOS Trefl

M.Sz.