Młoda Liga: ZAKSA wygrywa w 26. kolejce

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:0 Cuprum Lubin w ostatnim meczu fazy zasadniczej. Bez niespodzianek w Olsztynie i Częstochowie. W Jastrzębiu nieoczekiwanie RCS CERRAD Czarni Radom uległ 3:1.

Mecz w Kędzierzynie-Koźlu była ważny ze względu na zbliżające się play-offy. Oba zespoły zagrają w I rundzie. Cuprum zmierzy się z liderem tabeli. ZAKSA zagra z BBTS ATH Bielsko-Biała lub Asseco Resovią Rzeszów. Dla gości ostatni mecz fazy zasadniczej miał być sprawdzianem przed spotkaniem z Transferem Bydgoszcz.

W całym spotkaniu lepsi byli kędzierzynianie. Z każdym setem widoczna była jednak coraz lepsza gra gości. W pierwszej odsłonie gospodarze od początku konsekwetnie zwiększali przewagę. Pewnie wygrali tę część 25:18. Drugi set to początkowo znaczna strata Cuprum do ZAKSY. Od stanu 11:3 podopieczny trenera Norberta Śrona zaczęli odrabiać straty. Do końca partii różnica zmalała do 4 punktów. Drugi set zakończył się wynikiem 25:21. Trzecia część to ponownie przewaga gospodarzy. Cuprum przegrywało 10:4. Kolejne akcje pozwoliły na odrobienie kilku punktów. Mimo to, drużyna trenera Rolanda Dembończyka przez cały set utrzymywała prowadzenia. Tak pozostało do końca. Wynik trzecij partii – 25:22. MVP został pzyjmujący ZAKSY, Kamil Semeniuk.

Dzięki zwycięstwu kędzierzynianie powrócili na fotel wicelidera tabeli. Mają na koncie 58 punktów. Miejsce po zakończeniu fazy zasadniczej zależy od wyniku zaległego meczu 23. kolejki Transfer Bydgoszcz vs LOTOS Trefl Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 23 marca o godz. 17. Jeśli gdańszczanie wygrają, zostaną wiceliderem. Cuprum Lubin jest 8. z 39 punktami.

Wyniki meczów 26. kolejki:

AZS Politechnika Warszawska – MKS Banimex Będzin 2:3 (22:25, 25:21, 31:29, 19:25, 12:15), MVP: Michał Zając

AZS Częstochowa – Transfer Bydgoszcz 1:3 (21:25, 25:19, 15:25, 14:25), MVP: Mateusz Wołowicz

Jastrzębski Węgiel – RCS CERRAD Czarni Radom 3:1 (25:20, 20:25, 25:23, 25:19), MVP: Łukasz Wysocki

Effector Kielce – BBTS ATH Bielsko-Biała 0:3 (21:25, 18:25, 12:25), MVP: Tomasz Smolana

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:16, 25:23, 25:16), MVP: Radosław Polak

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin 3:0 (25:18, 25:21, 25:22), MVP: Kamil Semeniuk

LOTOS Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:22, 12:25, 19:25, 25:18, 15:11), MVP: Jakub Lewandowski – mecz rozegrany 22 lutego br.