Młoda Liga: Transfer Bydgoszcz wygrał za trzy punkty – 21. kolejka Młodej Ligi

clip_image001

W sobotnie przedpołudnie lider tabeli Młodej Ligi Transfer Bydgoszcz bez straty seta pokonał Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:16, 25:16) w meczu 21. kolejki.

TRANSFER BYDGOSZCZ – CUPRUM LUBIN (25:20, 25:16, 25:16)
MVP: MACIEJ KLEINSCHMIDT
Bydgoszczanie bez większych problemów pokonali lubinian 3:0. Gospodarze na początku każdej partii wypracowywali kilkupunktową przewagę i utrzymywali ją do końca. Kluczem do zwyciestwa okazał się skutecnzy atak. Transfer Bydgoszczz zakończył mecz 50% skutecznością w tym elemencie. Najlepszym zawodnikiem bydgoskiej drużyny okazał się Jędrzej Goss, który zdobył 12 punktów. W szeregach Cuprum dobre spotkanie rozegrał Adrian Kopij i Mateusz Bogus – obaj zdobyli po 11 punktów.
BBTS ATH BIELSKO-BIAŁA – MKS BANIMEX BĘDZIN 3:0 (25:14, 25:23, 25:15)
MVP: SZCZEPAN CZERWIŃSKI
Bielszczanie potrzebowali tylko trzech setów, aby pokonać beniamika ligi MKS Banimex Będzin. Gospodarze w pierwszym i trzecim secie w pełni kontrolowali przebieg gry. Jedynie w drugiej partii pozwolili na chwilę zespołowi gości przejąć inicjatywę (14:16). Po drugiej przerwie technicznej odrobili straty i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. BBTS bardzo dobrze spisywał się w ataku – 55% skuteczność w tym elemencie oraz w polu serwisowym – 9 asów w całym meczu. Najskuteczniejszym zawodnikiem bielskiej drużyny okazał się Dominik Miarka, który zakończył spotkanie z 15 punktami na swoim koncie.
PGE SKRA BEŁCHATÓW – RCS CERRAD CZARNI RADOM 0:3 (13:25, 18:25, 23:25)
MVP: BŁAŻEJ CZARNECKI
INDYKPOL AZS OLSZTYN – EFFECTOR KIELCE 3:0 (25:17, 25:22, 25:19)
MVP: MAREK KURMIN
Olsztynianie odnieśli dość pewne zwycięstwo. W meczu 21. kolejki Młodej Ligi Indykpol pokonał kielecki zespół 3:0. Gospodarze bardzo dobrze spisywali się w ataku i utrzymali wysoką, 53% skuteczność. Do tego dobrze czytali grę rywali na siatce i ustawiali szczelny blok. We wspominanym elemencie zdobyli 9 punktów, a przeciwnicy 4. Wyróżniającymi się zawodnikiem w szeregach AZS był Piotr Szostak (11 punktów) Tomasz Koziatek (10 punktów) i Krzysztof Gulak (10 punktów). Z kolei w Effectorze najskuteczniejszym siatkarzem okazał się Ksawery Tomsia (10 punktów).
JASTRZĘBSKI WĘGIEL – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 1:3 (23:25, 19:25, 27:25, 19:25)
MVP: KAMIL SEMENIUK
Spotkanie zostało rozegrane 1 lutego 2015 roku. Dwie pierwsze partie meczu padły łupem zespołu gości, którzy popełnili mniej błędów własnych. Końcówka seta numer trzy była bardzo zacięta, ale ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili gospodarze. W kolejnej partii kędzierzynianie już się nie pomylili i wygrali do 19. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach ZAKSY okazał się Kamil Semeniuk i Krzysztof Zapłacki (obaj po 21 punktów). Natomiast w drużynie Jastrzębskiego Węgla bardzo dobry mecz rozegrał Marcin  Ernastowicz – 20 punktów.
AZS CZĘSTOCHOWA – LOTOS TREFL GDAŃSK
Mecz pomiędzy tymi drużynami został przełożony na prośbę zespołu z Trójmiasta na 15 marca.
AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 1:3 (15:25, 25:19, 17:25, 18:25)
Warszawianie urwali tylko jednego seta rzeszowskiej drużynie. Goście w pełni kontrolowali przebieg pierwszej, trzeciej i czwartej partii. W Asseco Resovii po raz kolejny bardzo dobre spotkanie rozegrał Mateusz Jóźwiak (11 punktów) i Mateusz Kowalski (10 punktów). Z kolei w AZS-ie Politechnice Warszawskiej najwięcej punktów zdobył Kamil Graczyk (9 punktów).

Podpis: Katarzyna Porębska, fot.transferbydgoszcz.pl