Młoda Liga: LOTOS Trefl Gdańsk z awansem do półfinału

LOTOS Trefl Gdańsk wygrał 3:1 z Asseco Resovią Rzeszów w drugim meczu ćwierćfinałowym. W rywalizacji do dwóch zwycięstw wygrali siatkarze z Pomorza 2:0.

Pierwszy set to lepsza gra gospodarzy. LOTOS Trefl uzyskał przewagę 7:4. W kolejnych akcjach gdańszczanie utrzymywali różnicę punktową. Po dwóch asach serwisowych Bartosza Pietruczuka, na tablicy widniało 13:7. Podopieczni Edwarda Pawluna kontrolowali przebieg spotkania. Po zdobyciu punktu z ataku przez Mateusza Lindę, gospodarze prowadzili 18:10. W końcówce Asseco Resovia próbowała odrobić straty. Udało się zmniejszyć różnice do 5 oczek. W decydujących akacjach lepsi okazali się jednak gdańszczanie. Wynik na 25:19 ustalił z ataku Sławomir Zemlik.

W drugiej odsłonie widoczna była bardzo wyrównana walka obu drużyn. Po udanym bloku Mateusza Kowalskiego, rzeszowianie odskoczyli na 8:12. Goście utrzymali przewagę przez kilka kolejnych akcji. Po asie serwisowym Zemlika doszło do remisu po 16. Od tego momentu rozpoczęła się walka punkt za punkt. Na tablicy wielokrotnie widniał remis. Rozpoczęła się gra na przewagi. Rozstrzygnięcie przyniósł błąd w ataku Karola Behrendta i blok Kowalskiego. Wynik drugiego seta – 34:36.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia gości 0:3. Kilka akcji później, po bloku Lindy było 4:4. Podopieczni Edwarda Pawluna szybko zaczęli odskakiwać rywalom. Po bloku M’Baye gdańszczanie prowadzili 14:5. Po ataku Pietruczuka było 21:9. Błędy Zemlika i Pietruczuka oraz udany blok Grzegorza Skomro pozwoliły gościom odrobić 3 punkty straty. Było 23:12. Błąd w serwie Asseco Resovii i blok Lindy ustaliły wynik tej części na 25:12.

Czwarty set to rosnąca przewaga gospodarzy. Po zdobyciu punktu z ataku przez Zemlika, LOTOS Trefl prowadził 8:3. Dwa podwójne asy serwisowe Zemlika i M’Baye oraz błędy gości, doprowadziły do wyniku 14:7. Drużyna Edwarda Pawluna utrzymywali przewagę. Po ataku Pietruczuka było 22:15. Goście błyskawicznie odrobili 3 punkty. Po chwili zbliżyli się o kolejne dwa oczka. Po asie serwisowym Przemysława Czado na tablicy widniał wynik 23:20. Ostatnie dwie akcje to udany atak Pietruczuka i as serwisowy Jana Tomczaka. Gdańszczanie wygrali 25:20. MVP został Mateusz Linda.

LOTOS Trefl Gdańsk vs Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:19, 34:36, 25:12, 25:20). Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe Pomorzanie wygrali bez straty seta.