Młoda Liga Kobiet: Justyna Kędziora – najmłodsza zawodniczka ligi

clip_image002

Zawodniczki Budowlanych Łódź, występujące w Młodej Lidze Kobiet przegrały w niedzielnym meczu z Pałacem Bydgoszcz. Mimo to, klub z Łodzi ma prawdziwy powód do dumy. Udany debiut w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet zaliczyła Justyna Kędziora. Urodzona w 2000 roku przyjmująca zaprezentowała się bardzo dobrze, mimo że po drugiej stronie siatki występowały dużo bardziej doświadczone zawodniczki, grające na co dzień w Orlen Lidze. Swój debiut młoda siatkarka okrasiła wyróżnieniem za najlepszą zawodniczkę swojego zespołu.

Justyna Kędziora na co dzień trenuje w partnerskim klubie – UKS Lider Budowlani Konstantynów Łódzki, w którym trenerem jest Sławomir Kołcz. Wraz ze swoimi klubowymi koleżankami Justyna Kędziora przygotowuje się do walki o Mistrzostwo Polski Młodziczek.

clip_image006

Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w wieku 10 lat. Podstaw siatkówki uczyła jej trenerka młodzieży w Budowlanych Łódź – Zofia Ciesielska. Mimo młodego wieku Justyna może pochwalić się III miejscem w kategorii „trójek” oraz I miejscem w kategorii „czwórek”, podczas Mistrzostw Polski w minisiatkówkę Kinder + Sport. Ponadto w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Młodziczek wraz ze swoją drużyną zajęła V miejsce, natomiast indywidualnie została nagrodzona tytułem najlepiej zagrywającej zawodniczki turnieju.

clip_image004

Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli oglądać Justynę na parkietach Orlen Ligi, jak również w koszulce reprezentacji Polski.