Młoda Liga Kobiet: Czy Atomówki potwierdzą medalowe aspiracje?

Po niezwykle udanej fazie grupowej, zawodniczki PGE Atomu Trefla Sopot, przystąpią do fazy finałowej w roli faworyta do medalu. Pierwsze spotkanie rozegrają z Impelem Wrocław. Wrocławianki zagoszczą w Malborku w niedzielę 18 stycznia o 17:00.

Atomówki fazę finałową rozpoczynają dopiero od 2. kolejki, ze względu na przerwę w rozgrywkach spowodowaną zgrupowaniem reprezentacji Polski. Powołanie do kadry otrzymało aż 6 naszych zawodniczek (Dominika Mras, Magdalena Damaske, Klaudia Kulig, Julia Piotrowska i Dominika Mikołajewska do narodowej kadry juniorek oraz Martyna Łukasik do kadry kadetek).
Trzy pierwsze w ubiegły weekend wzięły udział w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata, gdzie wygrały wszystkie mecze w trzech setach. Mecz z Wrocławiem będzie zatem pierwszym sprawdzianem dla podopiecznych Piotra Mateli po długiej przerwie. Sopocianki jednak są faworytkami tego spotkania. Impel  w swoim składzie również posiada kadrowiczki, jednak seniorskiej reprezentacji – Anna Grejman i Agnieszka Kąkolewska. Dodatkowo w przerwie świątecznej Impel wygrał turniej sylwestrowy, który odbył się w Luboniu. Wrocławianki są zatem w rytmie meczowym, co znacząco może wpłynąć na ich postawę boiskową.
Czy Młode Atomówki powtórzą sukces pierwszej drużyny i na własnym parkiecie pewnie pokonają Impel Wrocław? Czy podtrzymają zwycięską passę? Czy kolejnym meczem udowodnią swoje medalowe aspiracje? Na te pytania odpowie niedzielne spotkanie.