Młoda Liga Kobiet – 8 kolejka

clip_image001

W sobotnich meczach 8. kolejki Developres SkyRes V LO Rzeszów pokonał 3:2 Impel Wrocław. W Bydgoszczy takim samym stosunkiem setów KS Pałac wygrał z Budowlanymi Łódź.

W Rzeszowie 3. i 4. drużyna Młodej Ligi Kobiet prowadziły wyrównaną walkę. Wrocławianki pewnie wygrały pierwszy set 16:25. Kolejne dwie odsłony to delikatna przewaga gospodyń – w drugiej partii 25:22, w trzeciej – 25:21. Kolejna część to powtórka pierwszej. Podopieczne Rafała Błaszczyka pewnie wygrały 17:25. W tie-breaku drużyna trenera Zbigniewa Barszcza wygrała 15:12. Tym samym w całym spotkaniu lepsze okazały się siatkarki Developresu SkyRes V LO, które wygrały 3:2. MVP została przyjmująca gospodyń, Aleksandra Kazała.
Rzeszowianki zajmują 3. miejsce w tabeli z 13 punktami. Do rozegrania zostało im jedno spotkanie. Przeciwnikiem będzie Polski Cukier Muszynianka. Impel Wrocław jest na 4. pozycji z 12 punktami. Przed zespołem z Dolnego Śląska jeszcze dwa mecze – na wyjeździe z wiceliderem tabeli oraz u siebie z liderem Młodej Ligi Kobiet.

W drugim sobotnim spotkaniu w dwóch pierwszych setach lepsze były siatkarki KS Pałac Bydgoszcz. Pierwszą odsłonę wygrały do 20, a w drugim do 16. Trzecia i czwarta partia to zwycięstwo Budowlanych Łódź. Trzeci set podopieczne Jacka Pasińskiego wygrały 22:25. Czwarta partia to duża przewaga gości. Siatkarki z Łodzi zwyciężyły 7:25. O zwycięstwie zdecydował tie-break. Lepiej zagrały w nim gospodynie, ustalając wynik na 15:11. KS Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź 3:2. MVP została Aleksandra Marcinkiewicz.
Po sobotnim meczu w grupie 7-12 prowadzi KS Pałac Bydgoszcz z 19 punktami. Drugie miejsce zajmują Budowalni Łódź, którzy również mają 19 punktów. Gospodarze zagrają jeszcze dwa mecze w tym sezonie – z Tauronem Banimexem MKS Dąbrowa Górnicza i BKS Aluprof Bielsko-Biała. Łodzianki podejmą drużyna z Bielska-Białej.

W niedzielę o godz. 13:00 KSZO Ostrowiec rozegra mecz 8. kolejki z BKS Aluprof Bielsko-Biała.