MLK: Jutro koronacja w Młodej Lidze Kobiet?

clip_image001

PGE Atom Trefl Sopot podejmie w piątek SK bank Legionovię Legionowo w meczu Młodej Ligi Kobiet. W tabeli prowadzą gospodynie z 22 punktami i wyprzedzają swoje najbliższe rywalki o cztery punkty.
– Spodziewam się przede wszystkim dobrego meczu i ciekawej siatkówki. Zagrają dwie aktualnie najlepsze drużyny, mające w swoich składach wyróżniające się zawodniczki. Poziom spotkania powinien być wysoki, godny finału rozgrywek- mówi koordynator Młodej Ligi Kobiet, Alojzy Świderek.
W piątkowym meczu będziemy mogli zobaczyć aż osiem reprezentantek Polski – sześć z nich wystąpi w barwach PGE Atomu Trefla Sopot, a dwie w drużynie z Legionowa.
W PGE Atomie Treflu nie ukrywają, że na piątkowe popołudnie szykują spektakl godny meczu, w którym zdobędą mistrzostwo Polski. Nie biorą też pod uwagę innej opcji niż zwycięstwo podopiecznych trenera Piotra Mateli. – Może być ewentualnie wygrana 3:2, która od strony widowiska i sportowych emocji jest nawet lepsza niż szybkie zwycięstwo 3:0 – usłyszeliśmy w klubie
Mecze PGE Atomu Trefla w Młodej Lidze Kobiet cieszą się dużym zainteresowaniem. W Malborku na spotkaniu tego zespołu było blisko 300 osób, w Rumi ponad 100. Jutro gospodarze spodziewają się kompletu publiczności.
Do tej pory Atomówki przegrały tylko raz. Było to pierwsze spotkanie rundy finałowej. Uległy wtedy zespołowi Impelu Wrocław po bardzo zaciętym spotkaniu. Porażka jednak na tyle rozdrażniła sopocianki, że w kolejnych spotkaniach straciły tylko jednego seta.
Pierwsze spotkanie drużyn z Legionowa i Sopotu anonsowane było na hit rozgrywek Młodej Ligi Kobiet. Siatkarki SK banku Legionovii wsparte sześcioma zawodniczkami na co dzień występującymi w ORLEN Lidze, były faworytkami pierwszego meczu, który rozegrano w Legionowie. Jednak to właśnie sopocianki pewnie zwyciężyły 3:0 (25:22, 25:19, 25:20). W przypadku porażki w piątek PGE Atom Trefl nie straci szans na mistrzostwo w pierwszym sezonie Młodej Ligi Kobiet. Nad swoim najgroźniejszym rywalem będzie miał punkt przewagi.
Mecz 8. kolejki drugiej fazy Młodej Ligi Kobiet PGE Atom Trefl Sopot – SK bank Legionovia Legionowo już w piątek (początek 14:00). Bezpośrednia transmisja w kanale SiatkarskaLigaTV rozpocznie się 10 minut przed pierwszym gwizdkiem.

Autor/Źródło: Eugeniusz Andrejuk