ML: RCS CERRAD Czarni Radom Młodzieżowym Mistrzem Polski 2014/2015

clip_image001

RCS CERRAD Czarni Radom pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:2 (19:25, 25:17, 25:21, 26:28, 15:13) w meczu o złoty medal Młodej Ligi w sezonie 2014/2015.

Mecz o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski rozpoczął się od zdobycia 1. punktu przez RCS CERRAD. Dwie akcje Bartłomieja Bołądzia dały Czarnym Radom prowadzenie 3:0. Po zablokowaniu Bartłomieja Grzechnika przez Krzystofa Rejnę, był remis po 4. Paweł Gryc i Maciej Polański dali ZAKSIE prowadzenie 5:6. Kolejne akcje to gra punkt za punkt. Po zablokowaniu Igora Grobelnego na dwa oczka odskoczyli kędzierzynianie – 9:11. W kolejnych akcjach RCS CERRAD próbował odrobić straty. Drużyna Rolanda Dembończyka utrzymywała jednak jedno-, dwupunktowe prowadzenie. Trzy asy serwisowe Michała Superlaka pozwoliły odskoczyć kędzierzynianom na 17:22. Dobrą passę ZAKSY przerwało wejście w siatkę Pawła Gryca. Było 18:22. Chwilę później Błażej Czarnecki zepsuł zagrywkę. Krzysztof Zapłacki dał drużynie trenera Dembończyka pierwszą piłkę setową. Autowa zagrywka Grzechnika ustaliła wynik pierwszej partii na 19:25.

Drugi set rozpoczęło posłanie piłki w aut przez Grobelnego. Początek tej odsłony to równa walka obu drużyn. Na niewielkie prowadzenie raz wychodzili Czarni Radom, po chwili ZAKSA. Jako pierwsi na 3 oczka odskoczyli kędzierzynianie po asie serwisowym Krzysztofa Zapłackiego – 6:9. Drużyna Andrzeja Sitkowskiego zbliżyła się do rywali na 9:10. Kolejne akcje doprowadziły do remisu po 11. Okazję na prowadzenie dwukrotnie wykorzystał Jakub Wachnik. Było 13:11. Po zablokowaniu Gryca i asie serwisowym Grobelnego, było 16:11. Po wysłaniu piłki w aut przez Polańskiego, RCS CERRAD prowadził 20:14. Czarni utrzymywali bezpieczną, kilkupunktową przewagę. Atak Gryca w aut dał radomianom piłkę setową. Korneliusz Banach posłał piłkę w aut. RCS CERRAD wygrał drugi set 25:17.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od zdobycia punktu przez ZAKSĘ. Początek tej partii to ponownie zacięta walka punkt za punkt. Czarni wysunęli się na prowadzenie 9:7. As serwisowy Superlaka doprowadził do kolejnego w trzecim secie remisu, tym razem po 10. Autowy atak Grobelnego dał jednopunktowe prowadzenie kędzierzynianom. Po kilku akcjach radomianie odskoczyli na 15:13. Błąd Grobelnego doprowadził do wyniku 17:17. Dalsze minuty spotkania to ponownie gra punkt za punkt. Po zagrywce Bołądzia Czarni odskoczyli na 2 oczka – 23:21. Po zablokowaniu Zapłackiego, radomianie mieli pierwszą piłkę setową. Gryc zablokowany. RCS CERRAD wygrywa trzeci set 25:21.

Czwartą partię rozpoczęła zagrywka Superlaka w siatkę. Po dwóch asach serwisowych Zapłackiego, kędzierzynianie odskoczyli na 3 oczka – 4:7. Semeniuk po rękach siatkarzy Czarnych Radom posłał piłkę w aut – 5:9. Trzy ataki Grobelnego z rzędu doprowadziły do remisu po 9. Skuteczny blok Rejny dał ZAKSIE ponowne prowadzenie 10:12. Kolejne dwie akcje – 12:12. Po rękach blokujących Zapłacki wysłał piłke w aut. ZAKSA prowadziła 15:12. Błąd Wachnika dał rywalom 16. punkt. Błąd Grobelnego – 14:18. Po asie serwisowym Zapłackiego, kędzierzynianie mieli 5-punktową przewagę. Po atakach Semeniuka w aut oraz antenkę, przewaga ZAKSY stopniała do 2 punktów. Po błędzie Grobelnego było 21:23. Kolejna akcja dała piłkę setową ZAKSIE. Wachnik przedarł się przez ręce blokujących – 23:24. Kędzierski blokuje Zapłackiego – 24:24. Gryc atakuje w boisko. Kolejna piłka setowa dla kędzierzynian. Wachnik blokuje Gryca – 25:25. Zapłacki trafia w boisko – 25:26. Zapłacki serwuje w siatkę. Remis po 26. Semeniuk przedarł się przez ręce Czarnych – 26:27. Bołądź atakuje w aut. ZAKSA wygrywa czwarty set 26:28.

Superlak rozpoczął tie-break od skutecznej kiwki. 0:1. Po zablokowaniu Zapłackiego przez Kędzierskiego Czarni Radom prowadzili 5:3. Po ataku Gryca w boisko był remis po 5. RCS CERRAD ponownie odskoczył na 2 oczka – 7:5. Zablokowanie Gryca dało drużynie Andrzeja Sitkowskiego prowadzenie 8:5. Potrójny blok ZAKSY zatrzymał Bołądzia – 8:7. Kędzierzynianie zablokowali Grobelnego. Doszło do remisu po 10. W kolejnej akcji ZAKSA powtórzyła blok Grobelnego i objęła prowadzenie 10:11. As serwisowy Superlaka – 10:12. Po zablokowaniu Gryca, RCS CERRAD doprowadził do kolejnego remisu po 12. Wachnik atakuje w boisko. Czarni Radom z pierwszą piłką meczową. Bołądź ustalił wynik tej partii na 15:13 i całego spotkania na 3:2.

RCS CERRAD Czarni Radom vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (19:25, 25:17, 25:21, 26:28, 15:13).