Mini Siatkówka: Siatkarki „Sukcesu” Komprachcice najlepsze w Rokietnicy

clip_image004

W niedzielę 8 lutego w Rokietnicy koło Poznania odbył się turniej siatkówki dziewcząt „LGD Dolina Samy miniROKIETNICA CUP” w kategorii „dwójek” (rocznik 2004 i młodsze). W zawodach tych, z dużym powodzeniem, wzięła udział drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sukces” Komprachcice w składzie: Maria Bodzioch, Aleksandra Paszek oraz Weronika Stelnicka (trenerzy – Małgorzata i Piotr Szczubiałowie).

W imprezie wystartowało 30 drużyn podzielonych w pierwszej fazie turnieju na 6 grup eliminacyjnych. Drużyna „Sukcesu” pewnie wygrała swoją grupę pokonując kolejno zespoły z Kiekrza, Kalisza, Szamotuł i Kosieczyna, awansując do kolejnego etapu, w którym 12 najlepszych teamów podzielono na dwie grupy ćwierćfinałowe.

clip_image006

clip_image008

Również na tym szczeblu siatkarki LUKS-u nie miały sobie równych pokonując ekipy z Trzcianki, Kalisza, Poznania oraz Rokietnicy, (wynik z Kosieczynem został zaliczony z eliminacji). Dzięki temu zwycięstwu nasze dziewczyny awansowały do półfinału, w którym pokonały 15:7 pierwszy zespół Trzcianki (we wszystkich meczach turnieju rozgrywano jeden set do 15 punktów). W finale młode zawodniczki z Komprachcic, po nerwowym początku, pokonały pewnie drużynę z Jankowa Przygodzkiego 15:9.

clip_image010clip_image012clip_image014