Losowanie Pucharu Polski siatkarek

clip_image001

Dziś odbyło się losowanie par Pucharu Polski kobiet. W 1/4 finału PGE Atom Trefl Sopot zagra z Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, a BKS Aluprof Bielsko-Biała z Impelem Wrocław. Dwie najlepsze drużyny ORLEN Ligi po pierwszej części fazy zasadniczej – Chemik Police i Polski Cukier Muszynianka Muszyna – poznają swoje ćwierćfinałowe rywalki później. Trofeum zdobytego w Ostrowcu Świętokrzyskim broni Chemik.
Już po rozegraniu 11. kolejki ORLEN Ligi było wiadome, że PGE Atom Trefl Sopot jako trzecia drużyna na półmetku rundy zasadniczej zmierzy się z szóstym zespołem ligi, Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, a czwarty Impel Wrocław z piątym BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała. Drogą losowania wyłoniono gospodarzy tych spotkań. Zostały nimi bielszczanki i sopocianki.
Spotkania ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 25 lutego. W przypadku kolidowania tego terminu z rozgrywkami drużyn w europejskich pucharach, wybrane mecze zostaną przełożone na 7 marca. Rozgrywki Pucharu CEV nie powinny jednak kolidować Atomówkom z pierwszym z wyznaczonych terminów. W kolejnej fazie na zwycięzcę pary sopocko-dąbrowskiej będzie czekał najprawdopodobniej Polski Cukier Muszyna. Mecze półfinałowe i finałowe w turnieju z udziałem czterech zespołów, zaplanowano na 14-15 marca.
Najpierw jednak 7 stycznia odbędą się mecze VI rundy Pucharu Polski. Wyłonione w niej zostaną cztery zespoły VII rundy (mecze 4 lutego) i w tym gronie poznamy uczestników 1/4 finału.
W rywalizacji pozostały dwie drużyny I ligi – ŁKS Commercecon Łódź oraz MLKS Roltex Zawisza Sulechów. W przypadku gdy I-ligowe zespoły awansują do VII rundy lub 1/4 finału, to one będą gospodarzami meczów.
Losowanie zostało przeprowadzone we wtorek w siedzibie Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja: Renata Sobolewska, Paweł Ignatowicz, Cezary Matusiak, Mariusz Nowakowski i Andrzej Warych.
VI runda PP
mecz nr 27

ŁKS Commercecon Łódź – Pałac Bydgoszcz
mecz nr 28
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SK bank Legionovia Legionowo
mecz nr 29
MLKS Roltex Zawisza Sulechów – Budowlani Łódź
mecz nr 30
PGNiG Nafta Piła – Developres SkyRes Rzeszów
VII runda
mecz nr 31
zwycięzca meczu nr 28 ze zwycięzcą meczu nr 27
mecz nr 32
zwycięzca meczu nr 29 ze zwycięzcą meczu nr 30
1/4 finału
mecz nr 33
Chemik Police – zwycięzca meczu nr 31
mecz nr 34
BKS Aluprof Bielsko-Biała – Impel Wrocław
mecz nr 35
PGE Atom Trefl Sopot – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
mecz nr 36
Polski Cukier Muszynianka Muszyna – zwycięzca meczu nr 32