PZPS: Losowanie półfinałowych grup MP juniorów

190538_KRU_6571

 

Dzisiaj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie grup półfinałowych mistrzostw Polski juniorów. Gospodarzami turniejów będą UMKS MOS Wola Warszawa, Jastrzębski Węgiel, Exact Systems Norwid Częstochowa i Trefl Gdańsk SA.

– W ćwierćfinałach nie było zaskakujących rozstrzygnięć. W półfinałowej szesnastce drużyn znalazły się w większości drużyny doskonale znane w siatkówce młodzieżowej. Zupełnie nieznaną mi drużyną jest SKPS Dunajec Nowy Sącz. Jest kilku kandydatów do złotego medalu. Na pewno bardzo silne są zespołu z Gdańska i Piły – powiedział zasłużony trener i wychowawca młodzieży Wojciech Góra.

Jego MKS MDK Warszawa awansował do półfinału. – Naszym celem był awans do tej fazy rywalizacji. Co uzyskamy więcej będzie sukcesem. Mamy zawodników o półtora roku-dwa lata młodszych od regulaminowej granicy wieku w mistrzostwach Polski juniorów – zakończył Wojciech Góra.

Przed rokiem w finale mistrzostw Polski w Częstochowie KS Jastrzębski Węgiel pokonał Trefla Gdańsk 3:0 (25:20, 25:17, 25:11). W meczu o brązowy medal  KS Wifama Łódź przegrała z BKS Chemikiem Bydgoszcz 0:3 (23:25, 15:25, 24:26).

Podział na grupy w turniejach półfinałowych mistrzostw Polski juniorów 11-13 marca (gospodarze na pierwszym miejscu). 

Grupa I
UMKS MOS Wola Warszawa
MMKS Maraton-LNG Świnoujście
AKS V LO Rzeszów
KPS Progress Września

Grupa II
Jastrzębski Węgiel
RCS Czarni Radom
BKS Chemik Bydgoszcz
AZS UWM Olsztyn

Grupa III
Exact Systems Norwid Częstochowa
KS Metro Warszawa
GKAS Krosno Odrzańskie
EKS Skra Bełchatów

Grupa IV
Trefl Gdańsk SA
SKPS Dunajec Nowy Sącz
MKS MDK Warszawa
UKS SMS Joker Piła

Do finałowego turnieju awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

M.Sz.