Jastrzębski Węgiel wygrał XI Memoriał Arkadiusza Gołasia

clip_image001

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali w Murowanej Goślinie XI Memoriał Arkadiusza Gołasia. W finale pokonali AZS Częstochowa 3:0 (25:20, 25:16, 25:19). Trzecią lokatę zajął ubiegłoroczny triumfator LOTOS Trefl Gdańsk. Puchar dla zwycięskiej drużyny wręczyli rodzice Arkadiusza Gołasia.
Wicemistrz Polski LOTOS Trefl wydawał się być faworytem turnieju. Trener Andrea Anastasi zabrał wszystkich najlepszych zawodników. Tymczasem w sobotę w półfinale nieoczekiwanie ulegli AZS Częstochowa 1:3 i musieli zadowolić się tylko walką o trzecie miejsce.
Organizatorzy przyznali nagrody indywidualne. W gronie nagrodzonych znaleźli się m.in. reprezentacyjny libero Piotr Gacek (LOTOS Trefl) oraz Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel), najlepszy atakujący.
Podczas imprezy przeprowadzono wiele licytacji gadżetów siatkarskich, a dochód trafił na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z Murowanej Gośliny. Został zaprezentowany puchar zdobyty przez naszą męską reprezentację w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.
Arkadiusz Gołaś, olimpijczyk z Aten, grał w latach 2001-2004 w AZS Częstochowa, a później także we włoskim klubie Sempre Volley Padwa. Zginął tragicznie w wieku 24 lat w wypadku samochodowym w 2005 roku na autostradzie w Austrii. Jechał wówczas do Włoch, gdzie miał kontynuować karierę w Lube Banca Macerata.
W obsłudze meczów Memoriału pomagały zawodniczki i zawodnicy Klubu UKS Zielone Wzgórza w Murowanej Gośliny. Dziewczyny, to również siatkarki Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Murowanej Goślinie.
Wyniki niedzielnych meczów XI Memoriału Arkadiusza Gołasia:
O trzecie miejsce:
LOTOS Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (19:25, 25:23, 25:20, 25:15)
Finał:
Jastrzębski Węgiel – AZS Częstochowa 3:0 (25:20, 25:16, 25:19)

Autor/Źródło: EA, fot. Ryszard Pomin

M.Sz.