FIVB: Turniej kwalifikacyjny do MŚ juniorów odbędzie się w Bełchatowie

Bełchatów został gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego do MŚ juniorów. Zawody odbędą się w dniach 15-17 maja. Prowadzona przez byłego trenera Skry Jacka Nawrockiego reprezentacja Polski juniorów spotka się z Włochami, Francją i Austrią.

Bełchatów jest od lat miejscem przychylnym siatkówce, nie tylko Skrze, która tutaj od lat odnosi sukcesy. Znając ten klimat, podjęliśmy decyzję, że kwalifikacje do mistrzostw świata juniorów odbędą się w Bełchatowie w hali Energia – powiedziałJanusz Uznański, z zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W piątek, podczas konferencji w urzędzie miasta, potwierdzono, że w maju w Bełchatowie odbędzie się  turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata juniorów, które odbędą się we wrześniu w meksykańskiej Tijuanie. – To bardzo ważny turniej ze względów sportowych dla młodych zawodników, ponieważ będzie on otwierał im możliwości seniorskiej kariery– dodał Uznański.

Turniej kwalifikacyjny odbędzie się między 15 a 17 maja tego roku. W zawodach wezmą udział cztery reprezentacje. Oprócz gospodarzy, kadry Polski, w Bełchatowie zagrają jeszcze Włochy, Francja i Austria.

– Jako klub będziemy starać się pomóc reprezentacji, by ta jak najlepiej przygotowała się do tych kwalifikacji. Prawdopodobnie reprezentacja Jacka Nawrockiego przyjedzie już kilka dni wcześniej, aby spokojnie mogła przygotować się do najważniejszych meczów – zapowiedział Sebastian Gaszek z KPS-u Skry Bełchatów.

Przypomnijmy, że trenerem reprezentacji juniorów jest właśnie Jacek Nawrocki,były zawodnik i szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów. – Trener bardzo się cieszy, zna tę halę znakomicie. Mam nadzieję, że przyniesie ona szczęście, ale liczymy na wsparcie kibiców – podkreślił Sebastian Gaszek.

Niewykluczone, że dla Jacka Nawrockiego będzie to ostatnia okazja do poprowadzenia juniorów. Jak powiedział na konferencji w magistracie Janusz Uznański, Nawrocki jest poważnym kandydatem do objęcia seniorskiej reprezentacji Polski siatkarek. – Mamy ogromny dylemat, ponieważ Jacek Nawrocki jest wybitnym szkoleniowcem. Z jednej strony stracimy go jako znakomitego trenera juniorów, bo z tą grupą chłopaków poczynił ogromne postępy, a z drugiej strony liczymy, że da nowym impuls kadrze narodowej siatkarek – powiedział Uznański.

Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata 2015:

15.05:
godz. 17 Polska – Włochy
godz. 20 Francja – Austria

16.05:
godz. 15 Włochy – Francja
godz. 18 Polska – Austria

17.05:
godz. 15 Włochy – Austria
godz. 18 Polska – Francja