FIVB: Nikola Grbić kandydatem na selekcjonera Serbii

clip_image001

Serbowie wciąż poszukują następcy Igora Kolakovica, który po nieudanych mistrzostwach świata w Polsce zrezygnował z posady selekcjonera reprezentacji. Jednym z kandydatów jest Nikola Grbić, były świetny rozgrywający, aktualnie trener włoskiego Sir Safety Perugia.

Jak informuje jeden z zagranicznych serwisów siatkarskich, prezydent serbskiej federacji Aleksandar Boricic osobiście pofatygował się do Włoch na rozmowę z legendarnym siatkarzem, który w końcówce swojej przygody z kadrą bardzo pomagał Kolakovicovi w prowadzeniu drużyny narodowej.
Nikola Grbić zakończył karierę siatkarską przed trwającym sezonem, głównie ze względu na brak atrakcyjnych propozycji pracy oraz kuszącą ofertę z Perugii, wcześniej kierowanej przez jego rodaka Slobodana Kovaca, który przeniósł się do Iranu. Prowadzona przez Grbića Perugia bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywkach włoskiej ligi, w których zajmuje 4. lokatę. Podopieczni słynnego Serba walczą także w Lidze Mistrzów i w przyszłym tygodniu (12 lutego) zawitają do Jastrzębia Zdroju.