FIVB: Finał Ligi Światowej znowu w Polsce?

Polska jest jednym z trzech kandydatów do organizacji turnieju finałowego Ligi Światowej 2015 – informuje „Przegląd Sportowy”. Kandydatami do tego przedsięwzięcia są Iran, Australia i Polska. Jak udało się ustalić „PS”, te trzy kraje ubiegają się o organizację tegorocznego turnieju finałowego Ligi Światowej, który odbędzie się w dniach 15–19 lipca. Po rezygnacji brazylijskiej federacji z organizacji Fnal Six wyścig o miano gospodarza rozpoczął się od nowa.

– Zgłosiliśmy chęć organizacji tej imprezy, a kontrkandydatami są Iran i Australia. Decyzja powinna zapaść jeszcze w lutym – potwierdza w rozmowie z Przeglądem Sportowym sekretarz generalny PZPS Andrzej Lemek.

Polska, która ubiegała się o finały Ligi Światowej dopiero w 2016 roku, od razu zgłosiła chęć zastąpienia Brazylii. Delegacja z PZPS była w tej sprawie w siedzibie światowej federacji w Lozannie. Decyzja Brazylii o rezygnacji z organizacji tak prestiżowej imprezy to protest przeciw karom nałożonym na zawodników i trenera reprezentacji po ubiegłorocznym mundialu.

Jak wiadomo, poprzednie finały, jakie organizowała Polska wypadały wyśmienicie i pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Najlepsze drużyny Ligi Światowej gościliśmy w Katowicach (2001, 2007) oraz w Trójmieście (2011).

W grupie A Ligi Światowej Biało-Czerwoni zmierzą się z Rosją, USA i Iranem. Za kilka dni okaże się, czy będą pewni udziału w turnieju finałowym prestiżowej imprezy.

Ostateczna decyzja ma zostać podjęta jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Przegląd Sportowy

MS