„Droga do Rio” – na początek z Kanadą

IMG_1539

Meczem z Kanadą 28 maja rozpocznie reprezentacja Polski rywalizację w Tokio w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Następnego dnia spotka się z Francją.

30 maja będzie dzień przerwy. W kolejnych dniach biało-czerwoni zagrają: z Japonią (31 maja), Chinami (1 czerwca) i Wenezuelą (2 czerwca).

3 czerwca będzie dniem przerwy. W dwóch ostatnich spotkaniach Polska zmierzy się z Iranem (4 czerwca) oraz Australią (5 czerwca).

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) poinformowała w piątek, że bilety na turniej w Japonii pojawią się w sprzedaży od 12 marca.

Udział w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro zapewniły sobie do tej pory reprezentacje: Brazylii (gospodarz), USA, Włoch, Argentyny, Rosji, Kuby i Egiptu. Pozostało pięć miejsc do obsadzenia.

Awans z Tokio, poza trzema najlepszymi zespołami, uzyska też najwyżej sklasyfikowana drużyna z Azji, która nie znajdzie się na podium.

Program meczów reprezentacji Polski (czas polski):
28 maja Polska – Kanada, 7:30
29 maja Polska – Francja, 7:30

30 maja dzień przerwy

31 maja Polska – Japonia, 11:10
1 czerwca Polska – Chiny, 7:30
2 czerwca Polska – Wenezuela, 7:30

3 czerwca dzień przerwy

4 czerwca Polska – Iran, 7:30
5 czerwca Polska – Australia, 7:30

Ostatni rozdział „Drogi do Rio” będzie miał miejsce z udziałem Algierii, Chile, Meksyku i Tunezji. Awans uzyska zwycięzca tego turnieju.

 

 

M.Sz.