CEV: Zwycięski debiut LOTS-u Trefla Gdańsk w Lidze Mistrzów

LOTOS Trefl Gdańsk pokonał w ERGO Arenie Vojvodinę NS Seme Nowy Sad 3:0 (25:18, 25:16, 25:19) w meczu grupy F Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego odnieśli łatwe zwycięstwo.
Gdańszczanie szybko objęli prowadzenie 5:0 i w dalszych fragmentach pierwszej partii spokojnie dyktowali swoje warunki gry. Drugiego seta gdańszczanie wygrali jeszcze pewniej, choć początek był trudniejszy. Do stanu 6:6 siatkarze z Nowego Sadu dotrzymywali im kroku. Kolejne akcje należały już do LOTOS-u Trefla. Trzeci set był najbardziej wyrównany. Gościom udało się zmniejszyć przewagę do 19:18. Teraz jednak do akcji wkroczyli Mateusz Mika i Murphy Troy. Zdobyli oni kolejne punkty i przewaga LOTOS-u Trefla wzrosła do 22:18. Gdańszczanie mogli spokojnie dograć partię i mecz.
– Miło i przyjemnie ogląda się takie spotkania – powiedział Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia Włodzimierz Sadalski. – Gdańszczanie cały czas kontrolowali przebieg wydarzeń. Trener Anastasi ma stałą szóstkę. Gdy trzeba było, siatkarze LOTOS-u Trefla włączali wyższy bieg i spokojnie uzyskiwali przewagę.
LOTOS Trefl jako pierwszy z polskich drużyn przystąpił do rywalizacji w Lidze Mistrzów w tej edycji. W środę zagra Asseco Resovia Rzeszów, a w czwartek PGE Skra Bełchatów. – Nasze drużyny są bardzo mocne i na pewno kibice mogą oczekiwać sukcesów – dodał Włodzimierz Sadalski.
Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji LM Asseco Resovia zdobyła srebrny medal, a PGE Skra zajęła czwarte miejsce.
W drugim meczu grupy F ACH Volley Lublana zagra 5 listopada z DHL Modena.