CEV: Zenit Kazań pierwszym finalistą Final Four Ligi Mistrzów

Zenit Kazań pokonał Berlin Recycling Volleys 3:1 (26:24, 21:25, 25:22, 25:15) w pierwszym półfinałowym meczu turnieju Final Four Ligi Mistrzów. Widzów 9350. W drugim spotkaniu zmierzą się PGE Skra Bełchatów i Asseco Resovia Rzeszaów.
– Rosyjski zespół był faworytem i sprostał tej roli ale niczego nadzwyczajnego nie pokazał – powiedział wieloletni szef wyszkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Andrzej Warych. – Gospodarze dotrzymywali kroku przez dwa-trzy sety, ale w czwartym zabrakło im sił.
Andrzej Warych podkreślił, że w rosyjskim zespole nikt specjalnie nie błyszczał. – Wyróżniali się Leon i Sałparow, ale nic nadzwyczajnego nie pokazali – powiedział. – Obaj rywale są do ogrania przez PGE Skrę i Asseco Resovię niezależnie, który z naszych zespołów awansuje do finału, a któremu pozostanie walka o brąz.
W trzech pierwszych setach było bardzo dużo walki. Niemiecki zespół nie był wcale słabszy od rosyjskiego potentata. Set numer cztery od początku toczył się pod dyktando podopiecznych Władimira Alekno. Objęli oni prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Gospdarze mieli spore problemy z przyjęciem zagrywki Kobzara. Do tego stracili na skuteczności w pierwszej akcji. Rosyjski zespół do końca tej partii kontrolował przebieg gry i wygrał do 15.
Leon zdobył najwięcej punktów w tym meczu – 26 w tym sześć asów. W drużynie z Berlina 18 pkt uzyskał Carroll. Zenit miał przewagę w bloku 10-6 oraz w asach serwisowych 10-2.
Zenit Kazań: Anderson, Apalikow, Marouf, Leon, Aszczew, Michajłow, Salparow (L) oraz Kobzar, Demakow, Siwożelez; Berlin Recycling Volleys: Touzinsky, Kromm, K. Shoji, Carroll, Kmet, Bontje, E. Shoji (L) oraz Fischer, Krystof, Dunnes.

Autor/Źródło: EA, fot. Adrian Sawko