CEV: Wygrana i awans Resovii

Asseco Resovia Rzeszów pokonała VfB Friedrichshafen 3:1 (25:18, 25:16, 22:25, 25:17) w rewanżowym meczu I rundy play off Ligi Mistrzów.Tym samym podopieczni trenera Kowala awansowali do II rundy, w której spotkają się z Lokomotiwem Nowosybirsk.

Wicemistrzowie Polski bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, a duża w tym zasługa Ivovicia, który świetnie spisał się na zagrywce 8:2. Resovia grała bardzo dobrze praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Na zagrywce błysnął również Penczew. Dobre przyjęcie pozwoliło Drzyzdze na swobodne rozgrywanie piłki. Polacy wygrali do 18.

W drugiej partii rzeszowianie w dalszym ciągu dominowali. W ataku brylował Schoeps 10:6. Przyjezdni popełniali dużo błędów i nie mieli żadnego pomysłu jak zatrzymać rozpędzonych graczy Resovii. Podopieczni trenera Kowala dobrą zagrywką odrzucili przeciwników od siatki. Resovia wygrała pewnie 25:16.

Na początku trzeciej odsłony kontuzji doznał Marko Ivović. Zastąpił go Rafał Buszek. Rzeszowianie stracili swój rytm gry. Do pierwszej przerwy technicznej wynik oscylował w okolicy remisu. Po dobrych zagrywkach gości, VfB odskoczyło na 13:16. Polakom nie udało się już nic w tym secie zdziałać. Rywale wygrali do 22 i doprowadzili do czwartego seta.

Po zmianie stron walka była wyrównana. Po pierwszej przerwie technicznej gospodarze odskoczyli na kilka punktów. Cały czas dobrze spisywał się Schoeps 16:11. Niemcy mieli problemy z wykończeniem akcji, a rzeszowianie wykorzystywali wszystkie prezenty dostarczane przez rywali. Resovia spokojnie doprowadziła do końca mecz 25:17.

Asseco Resovia Rzeszów – VfB Friedrichshafen 3:1 (25:18, 25:16, 22:25, 25:17)

Asseco Resovia: Nowakowski, Ivović, Schops, Drzyzga, Holmes, Penchev, Ignaczak (libero) oraz Lotman, Konarski, Buszek

VfB: Gauna, Van Garderen, Tischer, Gunthor, Gontariu, Geiler, Grebennikov (libero) oraz Finger, Vogel, Gergye