CEV: Stephane Antiga mój zespół bardzo zmotywowany

clip_image001

W piątek rozpoczną się XXIX mistrzostwa Europy mężczyzn, których gospodarzem będą Bułgaria (Sofia, Warna) i Włochy (Turyn, Busto Arsizio). Turniej rozegrany zostanie od 9 do 18 października. Przed dwoma laty złoty medal zdobyła Rosja. Drugie były Włochy, a trzecia Serbia. Polska uplasowała się na dziewiątej pozycji.
W czempionacie udział weźmie szesnaście drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy. Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w grupie uzyska bezpośredni awans do ćwierćfinału. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca rozegrają mecz barażowy – zwycięzca tego spotkania awansuje uzupełni najlepszą ósemkę drużyn. Spotkania ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w Sofii i Busto Arsizio. Natomiast półfinał i finał odbędą się już w Sofii.
Polacy przylecieli do Warny w środę po dwóch zwycięskich sparingach w Bratysławie ze Słowacją. Trener Stephane Antiga i cała ekipa bardzo poważnie traktują mistrzostwa Europy. – Najważniejsze są oczywiście olimpijskie kwalifikacje, ale sukces w bułgarsko-włoskim turnieju będzie bardzo ważny. Same mistrzostwa są prestiżowymi zawodami. Moi zawodnicy są bardzo zmotywowani do gry, chcą odnosić zwycięstwa – powiedział trener biało-czerwonych.
– Jest bardzo ważny dla nas turniej. Do każdego meczu podejdziemy tak jak do wielkiego finału – powiedział trener Słowenii, słynny przed laty włoski gracz Andrea Giani.
Białorusini w Bułgarii mieli ostatni etap przygotowań. Zagrali dwa zwycięskie sparingi z czołowymi, miejscowymi klubami. – Koncentrujemy się na razie na meczach ze Słowenią i Belgią. Pierwszego rywala znamy bardzo dobrze. O Polsce na razie nie myślimy. To jest wielki zespół, mistrz świata. Ale najlepsi również mają swoje słabe dni, mecze w których nic nie wychodzi – powiedział trener Białorusi Wiktor Sidielnikow, który swój największy sukces w karierze szkoleniowej odniósł 2008 roku, kiedy to w Łodzi z Dynamem TatTransGaz Kazań wygrał Ligę Mistrzów.
Program grupy C (Warna, czas polski)
9 październik
godz. 16.30 Słowenia – Białoruś
godz. 19.30 Polska – Belgia
10 październik
godz. 16.30 Białoruś – Belgia
godz. 19.30 Słowenia – Polska
11 października
godz. 14.00 Belgia – Słowenia
godz. 17.00 Białoruś – Polska

Autor/Źródło: EA

M.Sz.