CEV: Poważny problem ZAKSY w ćwierćfinale Pucharu

clip_image001

Nie Arkas Spor Izmir, ale szalejąca fala kontuzji będzie dla ZAKSY Kędzierzyn Koźle najpoważniejszym problemem w czwartkowym ćwierćfinale Pucharu CEV. Z podstawowej szóstki wyłączonych zostało aż trzech zawodników.

– Wiemy, że nasza sytuacja nie jest łatwa, ale wierzymy, że to zmobilizuje nas i uwolni siłę zespołu – powiedział Sebastian Świderski, trener ZAKSY Kędzierzyn Koźle.
Wielcy nieobecni, w składzie kędzierzyńskiego klubu to: Michał Ruciak, Paweł Zatorski i Wojciech Kaźmierczak. Pierwszy, urazu nabawił się w trakcie sensacyjnego meczu przeciwko PGE Skrze Bełchatów. Przed pojedynkiem z Asseco Resovią Rzeszów, ze składu wypadł Paweł Zatorski, który lekko naderwał mięsień dwugłowy. Mistrza świata zastąpił Krzysztof  Zapłacki. W meczu z Jastrzębskim Węglem, urazu kostki nabawił się Wojciech Kaźmierczak i ciągle nie jest zdolny do gry. Ponadto, do składu wciąż nie powrócił Łukasz Wiśniewski, który w dalszym ciągu leczy kontuzję kolana. Od początku sezonu brakuje Grzegorza Boćka, zmagającego się z poważną chorobą.
– Z powodu takiej sytuacji, w meczu z Arkas Spor Izmir wystąpi wielu młodych graczy, dla których to spotkanie będzie ogromnym doświadczeniem i szansą na dobre zaprezentowanie się – zdradza szkoleniowiec – Będziemy starali się zaskoczyć Arkas, choć dobrze wiemy, że to trudny przeciwnik. Jeśli nie odrzucimy ich z dala od siatki, możemy mieć poważne problemy z wywalczeniem korzystnego wyniku.
ZAKSA Kędzierzyn Koźle i Arkas Spor Izmir rozegrają dwa spotkania ćwierćfinałowe. Mecz rewanżowy zaplanowany jest na 22 stycznia 2015 roku i odbędzie się  w Turcji.