CEV: Mistrzostwa Europy Polska – Holandia 1:3

Polska przegrała w Apeldoorn z Holandią 1:3 (15:25, 11:25, 25:19, 18:25 ) w meczu grupy A mistrzostw Europy siatkarek. Była to druga porażka biało-czerwonych. W sobotę uległy Włoszkom 1:3. W poniedziałek Polki w ostatnim spotkaniu fazy grupowej zmierzą się ze Słowenią (początek 17.00).
– Gdybyśmy cały czas grały na sto procent swoich możliwości i na pełnej koncentracji, to Włoszki i Holenderki byłyby w naszym zasięgu. Mam wrażenie, że scenariusz obu spotkań – dzisiejszego i wczorajszego – był podobny. Po dwóch słabych setach z Holandią wygrałyśmy trzeciego. Wydawało się, że odnalazłyśmy swój rytm, ale znów pojawiły się błędy własne. Jutro zagramy ze Słowenią mecz o wszystko, o awans do dalszych gier – powiedziała po meczu Katarzyna Skowrońska-Dolata.
Polski zespół wyraźnie przegrał dwie pierwsze partie. Holenderki miały wyraźną przewagę. Seta numer trzy biało-czerwone zaczęły z jedną zmianą w wyjściowym składzie, na boisku pojawiła się Kamila Ganszczyk. Na pierwszej pauzie podopieczne Jacka Nawrockiego objęły prowadzenie (8:4). W dalszej części tej partii Polki kontynuowały swoją dobrą grę, zmuszając przeciwniczki do błędów. Na drugiej przerwie technicznej Polska wyszła na prowadzenie (16:11). Nasze zawodniczki do końca utrzymały koncentrację i nie dały sobie wydrzeć z rąk zwycięstwa w tej odsłonie meczu.
Set czwarty początkowo był wyrównany, ale chwilę przed pauzą dwa oczka przewagi wypracowały Holenderki. Biało-czerwone dzięki dobrym zagrywkom Anny Werblińskiej szybko doprowadziły do remisu (9:9). W dalszej części gospodynie ponownie wypracowały kilkupunktową przewagę, dzięki dobrej obronie i grze blokiem. Na drugiej przerwie technicznej podopieczne Giovanniego Guidettiego prowadziły (16:13). Po krótkiej przerwie polskie zawodniczki zaczęły popełniać proste błędy w ataku (13:18). Mimo prób strat nie udało się odrobić.
Holandia: Robin De Kruijf, Maret Balkestein-Grothues, Quinta Steenbergen, Lonneke Sloetjes, Anne Buijs, Laura Dijkeme, Myrthe Schoot (L) oraz Femke Stoltenborg,Manon Nummerdorn-Flier
Trener: Giovanni Guidetti
Polska: Anna Werblińska, Zuzanna Efimienko, Sylwia Pycia, Izabela Kowalińska, Joanna Wołosz, Katarzyna Skoworońska-Dolata, Paulina Maj-Erwardt (L) oraz Naralia Kurnikowska, Izabela Bełcik, Kamila Ganszczyk, Agnieszka Bednarek-Kasza, Klaudia Kaczorowska
Trener: Jacek Nawrocki