CEV: Mistrzostwa Europy Polska – Białoruś 3:0

Polska – Białoruś 25:13, 25:19, 25:17 w trzecim dniu rozgrywek grupy B mistrzostw Europy. W pierwszym niedzielnym meczu Belgia pokonała Słowenię 3:1 (27:25, 14:25, 27:25, 28:26).
Wyrównana gra w pierwszym secie była do stanu 6:6. Następne Dawid Konarski zdobył dwa punkty i rozpoczęła się dominacja polskiego, który na drugiej przerwie prowadził 16:10. Przebieg drugiej partii był podobny, z tą różnicą, że rywale dotrzymywali naszej drużynie do stanu 10:10. W następnych akcjach już biało-czerwoni mieli wyraźną przewagę, a na drugiej przerwie prowadzili 16:12. W trzecim secie było znowu pewne zwycięstwo, choć w jego środkowej części polski zespół stracił serię punktów i pozwolił rywalom na wyrównanie.
Polska zagra w środę w ćwierćfinale w Sofii. Który zespół będzie rywalem biało-czerwonych pokażą wtorkowe baraże.
Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Karol Kłos, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Piotr Nowakowski oraz Piotr Gacek (L) – Grzegorz Łomacz, Marcin Możdżonek, Artur Szalpuk
Trener: Stephane Antiga
Białoruś: Dmitrij Wasz, Andrej Radziuk, Siarhiej Busieł, Radziwon Miśkiewicz, Wiaczesław Czarapowicz, Maksim Marozau – Maksim Budziukin (L)
Trener: Wiktor Sidielnikow