CEV: LOTOS Trefl na drodze do najlepszej dwunastki Europy

2

Po serii ligowych zwycięstw wicemistrzowie Polski powalczą o kolejne punkty w elitarnej Lidze Mistrzów. Jeżeli gdańszczanie pokonają w czwartek w ERGO ARENIE słoweński ACH Volley Lublana, będą bliscy zagwarantowania sobie drugiego miejsca w grupie F.

LOTOS Trefl Gdańsk do meczu czwartej kolejki 2016 CEV DenizBank Volleyball Champions League przystąpi podbudowany serią siedmiu kolejnych zwycięstw w PlusLidze i Lidze Mistrzów. W krajowych rozgrywkach gdańszczanie plasują się na czwartej pozycji, tracąc zaledwie punkt do podium. W europejskiej elicie ustępują tylko potentatom z Modeny, a zdobycie trzech punktów w czwartkowym meczu z ACH Volley Lublana znacząco przybliży podopiecznych Andrei Anastasiego do awansu do czołowej dwunastki.

Gdańskich kibiców optymizmem napawać musi powrót do formy Murphy’ego Troya, którą imponował w poprzednim sezonie. W ostatnich dwóch ligowych meczach Amerykanin zdobywał odpowiednio 29 i 32 punkty, zgarniając statuetki MVP zwycięskich meczów z AZS Politechniką Warszawską i Cerradem Czarnymi Radom. W obu spotkaniach popisywał się też fantastyczną, przekraczającą 60 procent skutecznością w ataku.
– Od początku sezonu pracowałem nad powrotem do optymalnej dyspozycji fizycznej i muszę przyznać, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Ciężko pracowałem przez ostatnie pięć-sześć tygodni i cieszę się, że wreszcie zaczęło to przynosić pożądane efekty – zdradza Troy.

W zespole ACH Volley wiodącą postacią jest amerykański atakujący – Eric Mochalski, który w meczach 2016 CEV DenizBank Volleyball Champions League zdobywa średnio prawie 18 punktów, a polski rozgrywający Michał Kozłowski posyła do niego zdecydowanie najwięcej piłek. Najbliższy rywal LOTOSU Trefla w Lidze Mistrzów nie ugrał jeszcze nawet seta, ale z pewnością nie jest drużyną, którą można lekceważyć. Przed dwoma tygodniami w Słowenii gdańszczanie pewnie wygrali, tracąc zaledwie 49 punktów, jednak w rewanżu spodziewają się cięższego zadania.

– To z pewnością nie był najlepszy mecz drużyny z Lublany. Oczekiwaliśmy trudnej przeprawy, a wynik 3:0 nas zaskoczył. W składzie ACH Volley nie brakuje solidnych siatkarzy i jesteśmy przekonani, że teraz wyżej zawieszą nam poprzeczkę – przekonuje Troy.

W klubowych mediach społecznościowych siatkarze LOTOSU Trefla zapraszają na mecz przy użyciu kultowych cytatów z najbardziej znanych kinowych produkcji. Przygotowali oni również wyjątkową, filmową niespodziankę dla swoich kibiców, która zostanie zaprezentowana po zakończeniu czwartkowego spotkania.  Mecz LOTOSU Trefla Gdańsk z ACH Volley Lublana rozegrany zostanie w czwartek, 17 grudnia, o godz. 18.00 w ERGO ARENIE.

Bilety na ten wielki mecz można nabywać za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl. Dostępne są one także w kasach ERGO ARENY, w Sklepie Koszykarza, w Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot i 44 salonikach prasowych sieci Kolporter na terenie województwa pomorskiego.

M.Sz.