CEV: LM siatkarek: Telekom – Impel 0:3

Impel Wrocław pokonał w Baku Telekom 3:0 (25:17, 25:12, 26:24) w meczu grupy E Ligi Mistrzyń. Podopieczne trenera Nicoli Negro odniosły pewne zwycięstwo.
– Nasza drużyna dopiero się zgrywa. W dotychczasowych spotkaniach tego sezonu kibice zobaczyli pięćdziesiąt procent naszych możliwości. Oczywiście, że mamy szanse na awans do Final Four Ligi Mistrzyń. Ale będziemy musiały wspiąć się na wyżyny naszych możliwości. Mamy zespół o ogromnym potencjale, ale wciąż w fazie budowy. Dużo dziewczyn było na zgrupowaniach kadry. Ta drużyna dopiero się zgrywa – mówiła jedna z gwiazd wrocławskiego zespołu Carolina Costagrande, cytowana na stronie internetowej klubu.
Od początku środowego meczu wrocławianki szybko narzuciły rywalkom swoje warunki gry. Prowadziły m.in. 5:2, 16:10 oraz 20:14 i pewnie zwyciężyły 25:17. W drugiej partii gra była jednostronna. Zawodniczki Telekomu kompletnie nie radziły z zagrywką, atakiem i blokiem wrocławianek, które szybko uzyskały 10-punktową przewagę, co jest rzadkim zjawiskiem na tym szczeblu rywalizacji.
Drugiego seta Impel wygrał 25:12 i błyskawicznie objął przewagę w trzecim 3:0. Później jednak było znacznie trudniej. Telekom poprawił grę. Wyrównał i na drugiej przerwie technicznej prowadził 16:14. Przewaga gospodyń wzrosła do 20:15 i miały one piłki setowe od stanu 24:20. Jednak zagrywka Milena Radeckiej oraz dobra gra zespołu spowodowały, że Impel zdobył sześć kolejnych punktów i zakończył mecz zasłużonym zwycięstwem 3:0.
W pierwszym spotkaniu grupy E Dresdner SC przegrał z Fenerbahce Grundig Stambuł 1:3 (17:25, 24:26, 25:19, 12:25).
W sobotę Impel zagra w Szczecinie z mistrzem Polski, Chemikiem Police. Będzie to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli ORLEN Ligi (początek 20:00, Polsat Sport).