CEV: Liga Mistrzów Dukla – PGE Skra 0:3

Dukla Liberec przegrała z PGE Skrą Bełchatów 0:3 (16:25, 22:25, 19:25) w meczu grupy E Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu tej grupy Cucine Lube Civitanova pokonała Knack Roeselare 3:1 (25:18, 25:18, 24:26, 25:17)

Bełchatowianie pewnie wygrali swój inauguracyjny mecz 2016 CEV DenizBank Volleyball Champions League. W pierwszym secie szybko osiągnęli wyraźną przewagę. W końcówce partii trener Miguel Falasca mógł dokonywać zmian.W drugim secie walka była bardziej wyrównana, Stało się tak przede wszystkim za sprawą popełnionych błędów przez polski zespół. Było ich dwanaście przy dwóch w pierwszej partii. Przy tym gospodarze zaczęli lepiej grać.
W trzeciej partii PGE Skra miała znowu olbrzymią przewagę. Było to trzecie zwycięstwo polskiej drużyny w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po 3:0 wygrali również LOTOS Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów.