CEV: Izabela Bełcik: dziękujemy za wsparcie

– Chcę podziękować wszystkim kibicom za ogromne wsparcie, które otrzymałyśmy podczas sobotniego finału – powiedziała po finałowym meczu Pucharu CEV, Izabela Bełcik, kapitan PGE Atomu Trefla Sopot. Sopocianki wywalczyły srebrne medale.

W sobotę PGE Atom Trefl Sopot zmierzył się w rewanżowym meczu finału Pucharu CEV z Dynamo Krasnodar. Pierwsze spotkanie w Rosji wygrały gospodynie 3:0 (25:18, 25:20, 25:22). Sopocianki nie złożyły broni i sobotni pojedynek wygrały 3:1 (26:24, 18:25, 26:24, 25:22). O ostatecznym zwycięstwie w tych rozgrywkach musiał zadecydować złoty set. W dedycującej partii lepsze okazały się siatkarki z Krasnodaru, które zwyciężyły (15:10) i to do ich rąk trafił Puchar CEV.

Na konferencji prasowej powiedzieli:
Izabela Bełcik (kapitan PGE Atom Trefl Sopot):
Chcę podziękować wszystkim za wsparcie, które otrzymaliśmy w sobotę. To było niesamowite zobaczyć tak wielu fanów, którzy dopingowali nasz zespół. Od początku wiedziałyśmy, że czeka nas trudny mecz. Przed jego rozpoczęciem nie byłyśmy w komfortowej sytuacji, ponieważ musiałyśmy odrobić straty z Rosji. Musiałyśmy kontrolować wynik od początku meczu i kosztowało nas to wiele sił i energii. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wygranej przeciwko tak wielkiej drużynie, jaką jest Dynamo Krasnodar. Niestety nie możemy być już zadowoleni z wyniku złotego seta. Mocne ataki i zagrywki rosyjskiego zespołu w końcówce zadecydowały o zwycięstwie Dynamo Krasnodar.
Liubov Shashkova (kapitan Dynama Krasnodar): Chcę podziękować naszym przeciwniczkom. PGE Atom Trefl zagrał naprawdę bardzo dobre spotkanie. To była prawdziwa siatkówka. Byliśmy przygotowani na ich zdecydowanie lepszą grę, ale nie spodziewaliśmy się, że zagrają aż tak dobrze. Jestem bardzo dumna z moich koleżanek z drużyny. Udało nam się osiągnąć cel, który założyliśmy sobie w trakcie sezonu. Mamy powody do zadowolenia.
Lorenzo Micelli (trener PGE Atom Trefl Sopot): Gratuluję drużynie Dynamo Krasnodar zwycięstwa. A także dziękuję kibicom za doping i wsparcie. Rosyjski zespół ma wiele zawodniczek, które w każdej chwili mogą wejść na boisko i zmieniają oblicze drużyny. To naprawdę profesjonalny siatkarski zespół. Nie zmienia to faktu, że przegraliśmy mecz. Chcę jednak podkreślić, że kiedy zacząłem pracować z PGE Atomem Treflem Sopot w maju ubiegłego roku, mogłem tylko pomarzyć o finale Pucharu CEV. Myślę, że drugie miejsce w tych rozgrywkach to wielkie osiągnięcie zarówno dla mnie jako trenera jak i całego zespołu.

Konstantin Uszakow (trener Dynamo Krasnodar):
Chciałbym podziękować polskiemu klubowi za organizację tego wielkiego finału. Wykonali bardzo dobrą robotę. Bardzo podobała mi się atmosfera. Co więcej mogę powiedzieć? Jestem bardzo zadowolony z wygranej. To był wielki mecz, z dobrą siatkówką i wspaniałymi kibicami. Cieszę się, że widziałem prawdziwą walkę po obu stronach siatki. Osobiście jestem bardzo zadowolony, że w złotym secie okazaliśmy się lepsi od gospodarzy.

autor:Katarzyna Porębska,