CEV: Asseco Resovia w Final Four LM

Asseco Resovia Rzeszów przegrała z Lokomotiwem Nowosybirsk 2:3 (20:25, 25:19, 25:22, 19:25, 15:17) w rewanżowym meczu II rundy play off Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie wygrał polski zespół 3:1. Jest to historyczny dzień polskiej siatkówki. Dwie drużyny zagrają w turnieju Final Four.

Przed tym spotkaniem w turnieju Final Four pozostała jedna niewiadoma. Prawo gry w Berlinie mieli już Berlin Recycling Volleys (gospodarz), PGE Skra Bełchatów i Zenit Kazań.
Gospodarze słabo zagrali w pierwszym secie. Popełnili dużo błędów. Jednak przełamali chwile słabości i w dwóch następnych setach zagrali tak jak w pierwszym spotkaniu w Nowosybirsku. Świetne momenty miał Nikołaj Penczew. Dobrze funkcjonowały środki, skuteczny był atak.
– Asseco Resovia w przekroju dwóch spotkań pokazała, że jest zespołem najwyższej międzynarodowej klasy – powiedział mistrz olimpijski i świata, Tomasz Wójtowicz.
– Cieszymy się, że polska siatkówka rośnie w siłę – powiedział libero gospodarzy, Krzysztof Ignaczak. – Po raz pierwszy w historii dwa polskie kluby zagrają w turnieju Final Four Ligi Mistrzów.
Asseco: Piotr Nowakowski (10), Marco Ivović (10), Jochen Schops (10), Fabian Drzyzga, Russell Holmes (6), Nikołaj Penczew (16), Krzysztof Ignaczak (L) oraz Lukas Tichaczek (1), Dawid Konarski (4), Rafał Buszek (11), Dawid Dryja (2);
Lokomotiw: Lukas Divis (13), Artem Wolwicz (6), Denis Zemczenok (14), Aleksander Butko (4), Aleksander Abrosimow (2), Oreol Camejo (14), Valentin Gołubiew (L) oraz David Lee (7), Pavel Moroz (9), Stanislav Eremin (5), Valery Komorow, Oleg Samsonyczew (2).