CEV: Asseco Resovia Rzeszów – Volley Asse-Lennik 3:0

221620_151118PALCZYNSKI013

Asseco Resovia Rzeszów pokonała Volley Asse-Lennik 3:0 (25:16, 25:18, 25:18) w meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów i nie stracili jeszcze seta w rozgrywkach.

Wicemistrzowie Belgii przegrali pierwszy mecz. Wcześniej zwyciężali po tie breakach. W I secie od samego początku warunki gry dyktowali gospodarze. Ekipa z Belgii rozpoczęła spotkanie mocno wystraszona i miała problemy miała z dokładnym przyjęciem zagrywki, a przy tym popełniała sporo błędów (10 w inauguracyjnej partii). Po raz pierwszy w tym sezonie miała miejsce sytuacja, że seta tylko z jednym atakiem (100 proc. skuteczności) zakończył Bartosz Kurek.

Bartosz Kurek zakończył również drugiego seta, którego rzeszowianie wygrali tak samo pewnie jak pierwszego. Rywale dotrzymywali kroku mniej więcej do połowy partii. Na jej początku zdobyli szybko kilka punktów. Na drugiej przerwie technicznej było już 16:12 dla Asseco Resovii, której zawodnicy wszystko robili lepiej od rywali.

W trzeciej partii gospodarze kontynuowali dobrą grę. Odnieśli pewne zwycięstwo. Zespół belgijski ograniczył się do roli statysty. Rzeszowianie zdecydowanie poprawili sobie humory po porażkach w PlusLidze. Dobry mecz rozegrał Fabian Drzyzga, a pozostali zawodnicy dostosowali do poziomu swojego rozgrywającego.

Statystyki meczu: http://www.cev.lu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=27846

M.Sz.