PZPS: W Człuchowie ponownie o mistrzostwo Polski młodziczek

clip_image001

Od piątku do niedzieli w Człuchowie z udziałem ośmiu zespołów rozegrane zostaną mistrzostwa Polski młodziczek. W gronie uczestników jest m.in. LTS Legionovia Legionowo, zespół który w kategoriach młodzieżowych odnosi w tym roku duże sukcesy. W Wieliczce juniorki z tego klubu zdobyły mistrzostwo Polski. Do finałowego turnieju w Proszowicach awansowały kadetki.
– Cieszą nas oczywiście takie wyniki – mówi wiceprezes leginowskiego klubu, Marek Bąk. – Wszystkie grupy młodzieżowe odnoszą sukcesy. Młodziczki są bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Z uwagą będziemy oczekiwać informacji z Człuchowa.
Marek Bąk dodał, że w Legionovii jest tylko jedna droga do rozwoju sportowego – ciężka praca. – Legionowo to miejsce dla tych dziewczyn, które nie boją się trudu oraz wysiłku i zależy im na rozwoju. Wiele z nich zrobi karierę. Ale najpierw muszą ciężko pracować i co najważniejsze dla naszego klubu, dobrze się uczyć. Pomagamy im w tym jak możemy. Wiemy, że muszą też być mądrymi ludźmi – podkreśla.
Przed dwoma laty miasto gościło mistrzostwa Polski młodziczek. Triumfowały wówczas siatkarki UKS Libero Starogard Gdański, które wygrały w decydującym meczu z SPS Spartą Braniewo 2:1 (25:20, 25:27, 15:12).
– Czempionat był bardzo dobrze zorganizowany. Na miejscu uczestnicy mieli dogodne warunki gry i pobytu. Na pewno jest to miejsce dobre do przeprowadzania tego typu Ezawodów – powiedział Andrzej Warych, który podobnie jak przed dwoma laty będzie przedstawicielem Polskiego Związku Piłki Siatkowej w czempionacie młodziczek.
Warto podkreślić, że Człuchów jest interesującym miejscem turystycznym i historycznym. Zachowana do dziś potężna, średniowieczna wieża zamkowa szczególnie pięknie prezentuje się w czasie zachodów słońca.
Podział na grupy w finałowym turnieju mistrzostw Polski młodziczek:
A APS Rumia,  LTS Legionovia Legionowo, UMKS MOS Wola Warszawa, Energa Gedania Gdańsk;
B UKS Lider Budowlani Konstantynów Łódzki, KS Pałac Bydgoszcz, SOS MKS SAN Pajda Jarosław MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki

Autor/Źródło: Eugeniusz Andrejuk