PZPS: Reprezentacja Polski Kobiet

Trener siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet Piotr Makowski zapowiedział, że wkrótce ujawni wszystkie tajemnice kadry. Nie wszyscy będą zadowoleni.

Trener siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet Piotr Makowski zapowiedział, że wkrótce ujawni wszystkie tajemnice kadry. Nie wszyscy będą zadowoleni.

Anna Werblińska wywołała spore poruszenie w środowisku siatkarskim. – Trenera Makowskiego jakoś nie widać (…) Nie dzwonił, nie pisał, nie odzywał się. Jeden wielki znak zapytania (…) – przyznała w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Zawodniczka Chemika Police w bardzo mocnych słowach zarzuciła selekcjonerowi, że nie nadaje się do pracy z kadrą narodową.

Co na to sam Makowski? Każdy kibic z pewnością chętnie poznałby jego punkt widzenia. Selekcjoner odmówił komentarza dziennikarzowi PS, Kamilowi Składowskiemu. – Nie chcę się ustosunkowywać do tej wypowiedzi i nie mam zamiaru prowadzić polemiki na łamach prasy – przyznał.

Nam jednak udało się namówić trenera do większej wylewności. W rozmowie ze Sportowymi Faktami uchylił rąbka tajemnicy. – Tak naprawdę bardzo się cieszę, że pani Werblińska udzieliła takiego wywiadu. To początek dyskusji na temat tego, co się dzieje wokół żeńskiej kadry. Czekałem na taką debatę – przyznał.

A nie dzieje się dobrze. 28. miejsce w światowym rankingu (zupełnie niedawno byliśmy w pierwszej dziesiątce) każe się zastanowić nad przyczynami. Te są bardzo złożone, ale na pewno na pierwszy plan wysuwa się decyzja kilku zawodniczek o rezygnacji z występów w biało-czerwonej ekipie. – Już wkrótce będę mógł ujawnić wszystkie szczegóły na temat atmosfery wokół mojego zespołu. Pracuję w ekstremalnie trudnych warunkach. Myślę, że mój punkt widzenia będzie bardzo ciekawy dla kibiców – dodał Makowski.

Można się spodziewać, że są ludzie, którzy mogą obawiać się słów trenera. Nie wszyscy będą zadowoleni. Prawdopodobnie w najbliższym czasie w Polskim Związku Piłki Siatkowej dojdzie do spotkania selekcjonera z Włodzimierzem Sadalskim i Witoldem Romanem. Jeszcze we wtorek wiceprezes federacji, Roman, mówił: – Piotr Makowski pozostanie selekcjonerem kadry. Nie szykujemy zmiany na tym stanowisku.

Wobec tego, co się aktualnie dzieje, te słowa jakoś do nas nie przemawiają. Mamy wrażenie, że wkroczymy w sezon 2015 z nowym trenerem.