PZPS: Mariusz Wlazły najlepszym sportowcem świata

clip_image001

W czwartek w Soczi odbyła się uroczysta gala SportAccord podczas której ogłoszono wyniki Plebiscytu na najlepszego sportowca  2014 roku. Zwyciężył Mariusz Wlazły.
Poza Polakiem w walce o nagrodę w finałowej czwórce znaleźli się: Avtandil Czrikiszwili (judo, Gruzja), Kilian Jornet Burgada (skialpinizm, Hiszpania) i Camil Mldoveanu (sztuki walki jujitsu, Rumunia). Triumfatora wybrała specjalna kapituła.
Wcześniej nominowani byli: Thierry Omeyer (piłka ręczna, Francja), Francois Pervis (kolarstwo torowe, Francja), Alexander Lesun (pięciobój nowoczesny, Rosja), Brady Ellison (łucznictwo, USA), Roman Pietuszkow (biegi narciarskie niepełnosprawnych, Rosja), Gabriel Medina (surfing, Brazylia).
Natomiast w kategorii Sportowe Miasto 2014 roku w finałowej rozgrywce znalazła się Warszawa obok Glasgow, Rio de Janeiro i Soczi. W 2014 roku na Stadionie Narodowym w stolicy naszego kraju rozegrano Mecz Otwarcia FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska-Serbia, który obejrzało ponad 60 tys. widzów. Zwyciężyło Soczi, miasto Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku.
SportAccord to organizacja, która zrzesza 109 zarówno olimpijskich, jak i nieolimpijskich federacji sportowych z całego świata. Co roku orgnizuje ona swój plebiscyt, w którym przyznaje nagrody w sześciu kategoriach: sportowiec roku, spor­t­smen­ka roku, sportowy bohater roku, reklama roku (obraz, film lub pismo), sportowe miasto roku i sportowy sponsor roku.
Mariusz Wlazły ma za sobą fantastyczny rok. Został MVP FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. 21 września w finale czempionatu Polska pokonała Brazylię. Z PGE Skrą Bełchatów zdobył mistrzostwo Polski, a w trzech finałowych meczach za każdym razem zdobywał nagrodę MVP. Nagroda dla najlepszego sportowca świata to ogromny sukces i powód do dumy. Nie tylko dla samego Mariusza Wlazłego. Jego triumf to kolejna, fantastyczna promocja siatkówki na całym świecie.

Autor/Źródło: EA