PZPS: Małgorzata Glinka odwiedziła uczennice SMS PZPS w Szczyrku

clip_image001

W reprezentacji Polski wystąpiła 286 razy, dwukrotnie z kadrą zdobywała Mistrzostwo Europy, triumfowała w klubowych rozgrywkach Ligi Mistrzyń, sięgała także po wiele trofeów w krajach, w których miała okazję gry. Małgorzata Glinka-Mogentale, ikona polskiej siatkówki w żeńskim wydaniu, odwiedziła w piątkowy wieczór Szkołę Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku, spotykając się z jej podopiecznymi.

Tuż po zakończeniu meczu eliminacji do Mistrzostw Świata juniorek pomiędzy reprezentacjami Polski i Holandii, w szkolnej sali na terenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, doszło do bardzo ciekawego wydarzenia. Z wizytą do tutejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS przyjechała Małgorzata Glinka-Mogentale.

Postać to w kobiecej siatkówce doskonale znana. Z racji młodego wieku uczestniczek spotkania z utytułowaną siatkarką – prócz uczennic szkoły były nimi również kadrowiczki juniorskiej reprezentacji – przypomniano pokrótce największe dokonania zawodniczki na siatkarskich parkietach w kraju i za granicą, w tym pamiętne Mistrzostwa Europy w Turcji w 2003 roku. – To były wspaniałe chwile. Tak naprawdę wtedy zostałam zauważona na szerszą skalę i z Gosi stałam się szybko Małgorzatą Glinką, o której bardzo dużo się mówiło – skomentowała sama zainteresowana. Znakomita siatkarka chętnie opowiadała o początkach swojej kariery, wyborach przed którymi stanęła i całkowitemu poświęceniu siatkówce.

– W swoim życiu, nie tylko mówiąc o siatkówce, staniecie wiele razy przed różnymi wyborami. Doceńcie to, że jesteście w szkole, która daje wam takie możliwości rozwoju. Potraktujcie to jako dużą szansę – zwróciła się do młodych adeptek siatkówki.

Występująca aktualnie w Chemiku Police zawodniczka, podzieliła się z siatkarską młodzieżą wieloma cennymi wskazówkami, jak radzić sobie ze stresem, znosić rozłąkę z najbliższymi czy pamiętać o tym, co w siatkarskiej karierze jest najważniejsze. – Będziecie nie tylko poprawiać swoje umiejętności siatkarskie, ale również dorastać, stawać się kobietami. Pamiętajcie, żeby w tym wszystkim, co robicie mieć pokorę i zachowywać się zawsze z klasą – zaznaczyła Małgorzata Glinka, przyznając, że nie raz w trakcie siatkarskiej kariery przeżywała trudne momenty. Szybko jednak usamodzielniła się, co pomogło jej w życiu.

Spotkanie zakończyło się miłym akcentem. Dyrektor SMS PZPS w Szczyrku Grzegorz Wagner wręczył Małgorzacie Glince-Mogentale koszulkę szkolną z mottem towarzyszącym placówce: „Wiara w zwycięstwo źródłem sukcesu”. Zawodniczka zrewanżowała się kalendarzami i proporczykiem obecnego klubu, licznymi autografami i wspólnym zdjęciem z młodymi siatkarkami i ich trenerami.