PZPS: Andrzej Peć: najważniejsza była nasza gra

clip_image001

Reprezentacja Polski kadetek przegrała z AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 1:2 w ostatnim swoim meczu turnieju w Mysłowicach, w którym poza zespołami I ligi wzięły udział podopieczne trenera Andrzeja Pecia, przygotowujące się do kwalifikacji mistrzostw Europy.
– Wyniki w turnieju w Mysłowicach mają drugorzędne znaczenie – powiedział trener Andrzej Peć. – Skupialiśmy się na naszej grze, realizacji założeń taktycznych i doskonaleniu poszczególnych elementów jak zagrywka czy atak. Wszystkie zawodniczki miały szanse zaprezentować swoje umiejętności. Chciałem im dokładnie przyjrzeć, żeby podjąć jak najbardziej trafne decyzje przy selekcji. Na sto procent swoich możliwości zespół ma zagrać w kwalifikacjach.
W eliminacjach ME kadetek 9-11 stycznia Polki zagrają w grupie C w Chorwacji, gdzie ich rywalkami poza gospodyniami będzie jeszcze Finlandia.
Polska ekipa odleci w czwartek do Chorwacji z Krakowa, gdzie spędzi ostatnie trzy dni na krótkim zgrupowaniu.
W grudniu polskie kadetki grały w mistrzostwach Europy wschodniej EEVZA i zajęły w turnieju na Łotwie drugie miejsce, po porażce w finale z Rosją.
Mistrzostwa Europy kadetek rozegrane zostaną od 28 marca do 5 kwietnia w Bułgarii. Poza gospodyniami w czempionacie zagrają triumfatorki ośmiu eliminacyjnych grup oraz trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem.
Kadra Polski kadetek przygotowująca się do eliminacji mistrzostw Europy:
Rozgrywające: Alicja Grabka, Agata Michalewicz
Atakujące: Oliwia Michalak, Martyna Łukasik
Środkowe: Paulina Świder, Martyna Świrad, Weronika Sobiczewska
Przyjmujące: Aleksandra Rasińska, Aleksandra Lipska, Natalia Murek, Dagmara Dąbrowska, Zuzanna Górecka, Monika Fedusio
Libero: Kinga Drabek, Justyna Łysiak
Trenerzy: Andrzej Peć, Rafał Kalinowski