PŚ: Konferencja prasowa po meczu Polska-Tunezja

clip_image001

– Jestem bardzo zadowolony z wygranej w trzech setach – mówił trener reprezentacji Polski Stephane Antiga. Biało-czerwoni od zwycięstwa rozpoczęli udział w turnieju o Puchar Świata.
Po meczu powiedzieli:
Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszej wygranej. Pierwszy mecz turnieju zawsze jest trudny, a nasz występ nie był zły. Dziś nie graliśmy na najwyższym poziomie, ale wystarczyło to na wygranie meczu. Teraz czekamy na spotkanie z Rosją i mamy nadzieję na zwycięstwo. Mamy w sobie dużo energii. Będzie nam ona bardzo potrzebna , bo turniej jest długi. Pokonaliśmy już Rosje w tym sezonie i chcemy kontynuować te zwycięstwa.
Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski: Jestem bardzo zadowolony z wygranej i faktu, że dokonaliśmy tego w trzech setach . Graliśmy bardzo skoncentrowani i nie popełniliśmy zbyt dużej ilości błędów. Cieszę się, że mogłem dokonać kilku zmian i sprawdzić w grze zawodników. Jest to najlepsze przygotowanie przed jutrzejszym spotkaniem z reprezentacją Rosji. Zespół Tunezji grał całkiem nieźle, ale my bardzo chcieliśmy zakończyć mecz w trzech setach. Jesteśmy przygotowani  fizycznie i taktycznie to tego turnieju.
Marouen Garci, kapitan reprezentacji Tunezji: Dziś wystąpiliśmy przeciwko mistrzom świata. Myślę, że graliśmy dobrze, ale popełniliśmy wiele błędów. Musimy poprawić nasze przyjęcie i wyeliminować błędy z gry.
Fathi Mkaouar, trener reprezentacji Tunezji: Dzisiejsze spotkanie było dla nas trudne, ponieważ graliśmy przeciwko mistrzom świata. Dokonywałem zmian, bo chciałem dać szansę każdemu zawodnikowi. Mamy jedenaście spotkań w turnieju i chciałbym, aby zespól czynił postępy krok po kroku, mecz po meczu i spróbowali się czegoś nauczyć. Tak jak to zrobiliśmy dziś przeciwko Polsce.

Autor/Źródło: JK, EA

M.Sz.