PPM: LOTOS Trefl z BBTS-em zagra w Elblągu

clip_image001

Gdańscy siatkarze po raz pierwszy w historii zagrają w roli gospodarza oficjalnego meczu poza Trójmiastem. Areną spotkania żółto-czarnych w 1/8 finału Pucharu Polski będzie hala Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu. Patronat honorowy nad spotkaniem objął Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląga.

Rewelacyjni siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk po 16 spotkaniach mają na swoim koncie 14 zwycięstw i do lidera PlusLigi tracą zaledwie punkt. Rywalizację o Puchar Polski gdańszczanie rozpoczną od starcia z jedenastym obecnie w tabeli BBTS-em Bielsko-Biała. W zespole gości najbardziej elektryzującą postacią jest trener Piotr Gruszka. Wicemistrz świata z 2006 roku jest legendą polskiej siatkówki i rekordzistą pod względem występów w narodowej kadrze, a swoje ostatnie sukcesy reprezentacyjne – brązowe medale mistrzostw Europy i Ligi Światowej – osiągał pod wodzą Andrei Anastasiego. Teraz prowadzony przez Gruszkę BBTS stanie naprzeciw LOTOSU Trefla, którego szkoleniowcem jest właśnie słynny Włoch.
Spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski zostanie rozegrane w Elblągu. Ma to służyć przede wszystkim popularyzacji siatkówki i zespołu LOTOSU Trefla również poza Trójmiastem. Hala elbląskiego Centrum Sportowo-Biznesowego może pomieścić trzy tysiące widzów.
– Mecz, który niedawno rozegraliśmy w Gdyni, pokazał, że mieszkańcy miast, w których nie gra PlusLiga, są spragnieni siatkówki na najwyższym poziomie. Na miejsce rozegrania Pucharu Polski wybraliśmy Elbląg, bo wiemy, że mamy tam wielu kibiców, którzy regularnie przyjeżdżają do ERGO ARENY, a nasz klub aktywnie współpracuje z tamtejszym MOSiR-em. Miasto to leży zaledwie 40 minut od Gdańska i liczymy, że wśród elblążan znajdziemy nowych fanów naszego zespołu – powiedział Piotr Należyty, prezes gdańskiego klubu.
LOTOS Trefl i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu współpracują od początku obecnego sezonu. Gdański klub objął patronat nad rozgrywkami amatorskiej ligi siatkówki w tym mieście, a najlepsi gracze tych zawodów otrzymują zaproszenia na mecze żółto-czarnych.
– Objęcie patronatem naszych siatkarskich zespołów w Awangarda Volley Lidze to był pierwszy krok współpracy z LOTOSEM Treflem Gdańsk – informuje Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu – Bardzo szybko zrobiliśmy drugi, dzięki któremu, już w styczniu będziemy mieli okazję obserwować w Elblągu jeden z najlepszych zespołów tegorocznej PlusLigi. Kiedy otrzymaliśmy propozycję organizacji takiego wydarzenia, wystarczyło zaledwie jedno spotkanie, by podjąć właściwą decyzję. Wspólnie z Andrzejem Bugajny, dyrektorem Centrum Sportowo-Biznesowego, zdecydowaliśmy, że warto dla naszych mieszkańców zorganizować taki mecz. Myślę, że właśnie poprzez takie wydarzenia wśród elblążan wzrośnie zainteresowanie zarówno siatkówką, jak i całym sportem, także tym, amatorskim.
Mecz rozegrany zostanie w środę, 14 stycznia, o godz. 18.30 w hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu. O cenach i dystrybucji biletów na to spotkanie poinformujemy wkrótce. Posiadacze karnetów na mecze LOTOSU Trefla w sezonie 2014/2015 oraz członkowie klubu kibica będą mogli skorzystać z bezpłatnych autokarów spod ERGO ARENY.