PPM: Asseco Resovia Rzeszów w półfinale Pucharu Polski 2015

Asseco Resovia Rzeszów pokonała AZS Politechnikę Warszawską 3:0 (25:17, 26:24, 25:19) w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski mężczyzn 2015. Tym samym wicemistrzowie Polski uzyskali awans do półfinału turnieju.

Pierwsza partia ćwierćfianłowego meczu Pucharu Polski mężczyzn lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy utrzymali wysoką skuteczność w ataku, mowa m.in. o Rafale Buszku i Łukaszu Perłowskim. Do tego podopieczni Andrzeja Kowala bardzo mocno zagrywali przez co odrzucali rywali od siatki, bądź też zmuszali do błędu. Rzeszowianie na przerwach technicznych prowadzili odpowiednio (8:3) i (16:10). Tego seta zakończył pewny atak Marko Ivovicia (25:17).
W drugiej partii rolę nieco się odwróciły. Lepiej na parkiecie zaczęli sobie radzić podopieczni Jakuba Bednaruka, którzy w pewnym momencie odskoczyli przeciwnikom na cztery oczka (17:14). W końcówce wicemistrzowie Polski dzięki dobrej zagrywce Perłowskiego zniwelowali stratę punktową do jednego oczka (20:21). Końcówka tego seta była bardzo zacięta. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili zawodnicy z Rzeszowa. Seta zakończył skuteczny atak Lotmana (26:24).
W trzeciej i zarazem ostatniej odsłonie meczu od początku warunki gry dyktowali rzeszowianie. W ataku świetnie spisywał się Lotman, Dryja i Ivović. Na przerwach technicznych drużyna Asseco Resovii Rzeszów prowadziła (8:5) i (16:12). Partię zakończył pewny atak Buszka (25:19).  Tym samym wicemistrzowie Polski uzyskali awans do półfinału Pucharu Polski.
Asseco Resovia Rzeszów: Lotman, Tichacek, Ivović, Perłowski, Buszek, Dryja, Żurek (libero)