PlusLiga: ZAKSA czy Jastrzębie?

clip_image001

W 19. kolejce spotkań PlusLigi Jastrzębski Węgiel zagra na wyjeździe z kędzierzyńską ZAKSĄ, z którą w tym sezonie wygrał już dwukrotnie. Czy i tym razem jastrzębianie zdołają przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

– Przed nami mecz z niełatwym przeciwnikiem i na trudnym terenie – to trzeba podkreślić. Ale potrafiliśmy już z nimi wygrywać i myślę, że ta przerwa wynikająca z przełożenia meczu Pucharu Polski pomogła nam dobrze przygotować się do piątkowego starcia – powiedział w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu środkowy bloku Jastrzębskiego Węgla, Patryk Czarnowski.

– Miejmy nadzieję, że to spotkanie skończy się takim samym wynikiem, jak nasza rywalizacja z ZAKSĄ przed świętami – dodał (w ramach 1/8 Pucharu Polski – przyp. red.).

Od tego czasu jastrzębianie przegrali na własnym terenie z Asseco Resovią i pokonali na wyjeździe Banimex Będzin. ZAKSA z kolei rozgromiła przed własną publicznością mistrzów Polski z Bełchatowa, a kilka dni później przegrała 0:3 w hali na Podpromiu, gdzie wystąpiła bez dwóch kontuzjowanych graczy, Michała Ruciaka i Pawła Zatorskiego.

Najprawdopodobniej także w pojedynku z Jastrzębskim Węglem kędzierzynianie będą musieli dać sobie radę bez swoich najlepszych przyjmujących. – W piątek postaramy się pokazać lepszą siatkówkę, niż w Rzeszowie. Na pewno stać nas na to – skwitował trener Sebastian Świderski.

Jastrzębianie zagrają z kolei bez leczącego uraz Zbigniewa Bartmana, co z pewnością znacznie osłabi ich siłę ognia. Najbardziej jednak obawiają się mocnej zagrywki rywali, którą ci straszyli już wielokrotnie. – Dominik Witczak ostatnio przysporzył nam mnóstwo problemów, jeśli Jurij Gladyr jest w formie to też ma bardzo silny serwis. Jeżeli uda nam się dobrze przyjąć zagrywkę ZAKSY, to resztę będziemy w stanie dobrze wykonać – ocenił za pośrednictwem serwisu jastrzebskiwegiel.pl Patryk Czarnowski.

W rundzie jesienne rozgrywek PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1, a 23 grudnia, w ramach Pucharu Polski wygrał bez straty seta. Trzecie w tym sezonie starcie obydwu drużyn odbędzie się już w najbliższy piątek 9 stycznia w Kędzierzynie-Koźlu, godz. 18.00.