PlusLiga: Takiego meczu w Gdańsku jeszcze nie było

clip_image001

Takiego meczu siatkówki w Gdańsku jeszcze nie było! W piątek, 24 kwietnia, o godz. 18.00 LOTOS Trefl Gdańsk zmierzy się z drugą drużyną tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, Asseco Resovią Rzeszów, w drugim z serii spotkań o mistrzostwo Polski.

To największe wydarzenie w klubowej siatkówce męskiej w Gdańsku od 65 lat. Wtedy to na drugim stopniu podium krajowych rozgrywek stanęła Spójnia Gdańsk. Zespół LOTOSU Trefla już wyrównał to osiągnięcie, a teraz żółto-czarni stają przed szansą walki o mistrzostwo kraju. Rywalizacja ta będzie tym bardziej prestiżowa, że przeciwnikiem podopiecznych Andrei Anastasiego w pojedynkach o złoto będzie druga drużyna elitarnej Ligi Mistrzów, Asseco Resovia Rzeszów.
– Takiego meczu w Gdańsku nie było od 1950 roku. Stawka tego spotkania oraz klasa przeciwnika sprawia, że mecz urasta do rangi wielkiego sportowego wydarzenia, nie tylko dla kibiców z Pomorza, ale z całej Polski. Jesteśmy przekonani, że zarówno zawodnicy, jak i nasi kibice stworzą niezapomnianą atmosferę w wypełnionej po brzegi ERGO ARENIE, a tegoroczny finał zostanie przez wszystkich zapamiętany przez całe życie – wyjaśnia Piotr Należyty, prezes gdańskiego klubu.
Ceny najtańszych wejściówek nie uległy zmianie i będzie można je nabywać już za 15 (ulgowe) i 25 złotych (normalne). W pozostałych sektorach bilety ulgowe kosztować będą 25, 35 i 40 złotych, zaś normalne – odpowiednio 35, 45 i 55 zł. Tradycyjnie mniej zapłacą posiadacze karnetów na sezon zasadniczy, którzy od podanych kwot mogą odliczyć ok. 25 proc.
Wejściówki na to spotkanie trafiły do sprzedaży już w sobotę, 11 kwietnia, o godz. 11.00. Podobnie jak w przypadku meczów ćwierćfinałowych i półfinałowych, pierwszeństwo w zakupie mają posiadacze karnetów na mecze rundy zasadniczej. Wszyscy pozostali kibice będą mogli kupować bilety na finał PlusLigi od poniedziałku, 13 kwietnia, od godz. 11.00.
Drugi mecz finału PlusLigi, LOTOS Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów, rozegrany zostanie piątek, 24 kwietnia, o godz. 18.00 w ERGO ARENIE. Bilety nabywać będzie można za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl, w kasach ERGO ARENY, w Sklepie Koszykarza, na stoisku Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej, w Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot i 44 salonikach prasowych sieci Kolporter, a na wybrane sektory także na terenie całego kraju w punktach sieci Empik, Media Markt, Media Expert i Saturn.

autor:Michał Rudnicki,