PlusLiga: podsumowanie 23 kolejki

clip_image002

Zakończyła się 23. Kolejka rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. W najciekawszym spotkaniu LOTOS Trefl Gdańsk uległ we własnej hali bełchatowskiej Skrze 1:3. Nie mniej emocji było także w pozostałych spotkaniach.

W Radomiu spotkały się siódmy i ósmy zespół ligowej tabeli. Spotkanie przysporzyło wielu sportowych emocji kibicom zgromadzonym w hali radomskiego MOSiRu. Pierwsza partia trwała ponad 40 minut i zakończyła się zwycięstwem ZAKSY 36:34! Kolejne dwie także padły łupem podopiecznych Sebastiana Świderskiego i to oni mogli się cieszyć z trzech punktów zdobytych na trudnej hali w Radomiu.

Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
(34:36, 23:25, 21:25)

Składy zespołów:
Czarni: Ostrowski, Pliński, Żaliński, Westphal, Kampa, Oivanen, Kowalski (libero) oraz Gutkowski (libero), Bołądź, Wachnik, Ratajczak, Kędzierski
ZAKSA: Witczak, Zagumny, Loh, Gladyr, Wiśniewski, Kooy, Zatorski (libero) oraz Abdel-Aziz, Kaźmierczak

clip_image004

Również trzy sety mogli oglądać kibice w Warszawie, gdzie miejscowa Politechnika podejmowała Indykpol AZS. Wbrew przewidywaniom to niżej notowani w tabeli podopieczni Andrei Gardiniego poradzili sobie bez straty seta ze stołecznymi Inżynierami. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został środkowy bloku, Miłosz Zniszczoł.

AZS Politechnika Warszawska – AZS Olsztyn 0:3
(25:27, 22:25, 18:25)

Składy zespołów:

AZS Politechnika: Lipiński, Lemański, Świrydowicz, Filip, Śliwka, Szalpuk, Olenderek (libero) oraz Radmoski, Mordyl, Mikołajczak, Bieńkowski, Strzeżek.

Indykpol AZS Olsztyn: Dobrowolski, Bednorz, Zniszczoł, Adamajtis, Hain, Ogurcak, Potera (libero)

Problemów ze zwycięstwem nie mieli także siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy na spotkanie z Effectorem wybrali się zmotywowani sobotnią porażką 0:3 w Radomiu. Tym razem ćwierćfinalista Ligi Mistrzów nie pozostawił swoim rywalom najmniejszych złudzeń, pozwalając im jedynie w pierwszym secie nawiązać jakąkolwiek walkę. W szeregach zespołu Roberto Piazzy brylował głównie zdobywca 18. punktów – Mateusz Malinowski, który słusznie został nagrodzony statuetką MVP.

Effector Kielce – Jastrzębski Węgiel 0:3
(22:25, 16:25, 16:25)

Składy zespołów:
Effector: Maćkowiak, Staszewski, Buchowski, Pająk, Bieniek, Krzysiek, Sufa (libero) oraz Jungiewicz, Takvam, Janusz, Penczew
Jastrzębski: Gierczyński, Pajenk, Malinowski, Masny, Czarnowski, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Kańczok, Kosok, Filippov

W derbach województwa śląskiego BBTS Bielsko-Biała pokonał we własnej hali MKS Banimex Będzin… także 3:0. Goście, którzy przedwczoraj bez straty seta pokonali Indykpol AZS Olsztyn byli jedynie cieniem siebie z poniedziałkowego spotkania. Do gry próbował ich co prawda poderwać zdobywca 16. Punktów – Miłosz Hebda. Dobra gra Bielszczan – głównie Bartosza Buniaka, Wojciecha Ferensa i Jose Luisa Gonzaleza sprawiła jednak, że to gospodarze mogli cieszyć się z szybkiego zwycięstwa.

BBTS Bielsko-Biała – MKS Banimex Będzin 3:0
(25:19, 25:23, 25:22)

Składy zespołów:
BBTS: Polański, Ferens, Neroj, Gonzalez, Buniak, Kapelus, Dębiec (libero) oraz Sobala, Kwasowski
MKS: Kowalski, Sarnecki, Pawliński, Gaca, Warda, Żuk, Milczarek (libero) oraz Hebda, Oczko, Tomczyk

clip_image006

Czterech setów potrzebował natomiast zespół Cuprum Lubin aby zwyciężyć w Częstochowie. W szeregach zespołu Michała Bąkiewicza dwoił się i troił Bartosz Janeczek, który zdobył 25. Punktów! Nie gorszy był jego vis a vis – Szymon Romać, który zanotował 22 „oczka”. W przeciwieństwie do Janeczka Romać miał jednak wsparcie swoich kolegów z zespołu, dzięki czemu to „Miedziowi” wyjechali spod Jasnej Góry z tarczą.

AZS Częstochowa – Cuprum Lubin 1:3 (23:25, 21:25, 25:21, 20:25)

Składy zespołów:
AZS: Udrys, De Amo, Szymura, Janeczek, Samica, Przybyła, Stańczak (libero) oraz Napiórkowski, Buczek, Khilko
Cuprum: Borovnjak, Trommel, Paszycki, Kadziewicz, Romać, Łomacz, Rusek (libero) oraz Michalski, Kryś

W Bydgoszczy naprzeciw siebie stanęły natomiast drugi i czwarty zespół tabeli PlusLigi. W nim lepsi okazali się Rzeszowianie, którym zwycięstwo jednak nie przyszło z łatwością. Premierowa odsłona była niezwykle wyrównana i zakończyła się zwycięstwem zespołu Andrzeja Kowala na przewagi. W drugiej podrażnieni Bydgoszczanie od początku osiągnęli wysoką przewagę, którą kontrolowali przez cały czas trwania seta. Kolejne dwa sety padły już jednak łupem siatkarzy z Podkarpacia, którzy umocnili się na drugim miejscu w tabeli.

Transfer Bydgoszcz – Resovia Rzeszów 1:3
(24:26, 25:21, 23:25, 21:25)

Składy zespołów:
Transfer: Duff, Jarosz, Waliński, Cupković, Woicki, Gunia, Nally (libero) oraz Marshall, Jurkiewicz, Wolański
Resovia: Nowakowski, Ivović, Schöps, Drzyzga, Buszek, Holmes, Ignaczak (libero) oraz Tichacek, Konarski, Dryja

W ostatnim środowym meczu lider tabeli – Skra Bełchatów zwyciężył 3:1 z Lotosem Treflem Gdańsk. Po pierwszej partii wydawało się, że to gospodarze (wspierani przez ponad 10-tysięczną publiczność) będą wiedli prym tego dnia. Jak się jednak okazało jeden wygrany set był kresem ich możliwości tego dnia, a kolejne trzy sety, przegrane odpowiednio do 25, 19 i 22 sprawiły, że podopieczni Miguela Angela Falasci utrzymali pozycję lidera ligowej tabeli. Najlepszym zawodnikiem pojedynku został rozgrywający PGE Skry – Nicolas Uriarte.

Lotos Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:18, 25:27, 19:25, 22:25)

Składy zespołów:

Lotos Trefl: Falaschi, Schwarz, Grzyb, Troy, Mika, Gawryszewski, Gacek (libero) oraz Czunkiewicz, Stępień, Schulz

Skra: Lisinac, Wlazły, Kłos, Conte, Uriarte, Marechal, Piechocki (libero) oraz Włodarczyk, Brdjović

Autor: WG

Zdjęcia: sportowefakty.pl