PlusLiga: Piotr Makowski zastąpi Vitala Heynena

clip_image001

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia. Od przyszłego sezonu Piotr Makowski zastąpi Vitala Heynena na stanowisku trenera Transferu Bydgoszcz.

Od pewnego czasu media spekulowały, kto zastąpi Vitala Heynena, który po tym sezonie miał odejść z pracy w Bydgoszczy. Najczęściej wymieniano nazwisko byłego szkoleniowca reprezentacji kobiet. – Uznaliśmy, że czas już ogłosić oficjalnie nazwisko trenera – powiedział prezes bydgoskiego klubu Piotr Sieńko, cytowany na stronie internetowej Transferu.
Vital Heynen, który jest również szkoleniowcem kadry Niemiec postanowił rozstać się z bydgoskim klubem i poświęcić więcej czasu rodzinie.
– Z Vitalem kończymy drugi sezon. Dla mnie to był bardzo wymagający, ale i fantastyczny czas. Wiele się od Vitala nauczyłem i jestem przekonany, że zawodnicy też się wiele nauczyli. W inny sposób patrzę na drużynę, na jej budowanie. Nauczyłem się, że siatkówka może wyglądać trochę inaczej – dodaje Piiotr Sieńko.
Piotr Makowski był związany z bydgoskim klubem w latach 2011-2013. W drugim roku jego pracy zespół ten zajął pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, trzecią lokatę w Pucharze Challenge, a ligę zakończył na czwartej pozycji.
W tym sezonie Transfer będzie walczyć o piąte miejsce w PlusLidze. Jego rywalem będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle lub Cuprum Lubin.