PlusLiga: Piąte zwycięstwo z rzędu Transferu Bydgoszcz

clip_image001

Siatkarze Transferu Bydgoszcz nie mieli problemów z pokonaniem MKS-u Banimexu Będzin w meczu 17. kolejki PlusLigi 3:0 (25:18, 25:17, 25:18). Było to ich piąte zwycięstwo z rzędu w ekstraklasie. W tabeli zajmują czwarte miejsce.
W niedzielnym spotkaniu gospodarze byli lepsi od beniaminka ekstraklasy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. – Nie liczę zwycięstw – powiedział trener Transferu Vital Heynen. – Zawsze koncentruję się na kolejnym spotkaniu. rzeczywiście od pewnego czasu gramy bardzo stablinie.
Jak podkreślił drugi szkoleniowiec bydgoskiego zespołu Marian Kardas „w spotkaniu z MKS-em Banimexem gra była wyrównana do pierwszej przerwy technicznej w każdym secie. Wynik oscylował w granicach 8:6, 8:7. Potem przewaga szybko rosła.” Gospodarze grali skutecznie blokiem. Mieli dobrą zagrywkę. W tym elemencie celowali Dawid Gunia, Konstantin Cupković oraz inni zawodnicy.
– Liczyliśmy na większy opór beniaminka – dodaje Marian Kardas. – Przed świętami zespół ten wyeliminował Effectora Kielce z Pucharu Polski. Wiemy, że potrafi walczyć. Pewnym usprawiedliwieniem słabszej postawy była absencja Miłosza Hebdy. Rywale pomogli też nam dużą liczbą zepsutych zagrywek.
Jak podkreślił Marian Kardas w drużynie jest fajna atmosfera. – Na pewno zwycięstwa pomagają budować pozytywny nastrój – dodał bydgoski szkoleniowiec. – Wygrane łączą. Teraz przed nami mecz w Gdańsku z trzecim w tabeli LOTOSEM Treflem. Oni jak wygrają to nam mocno odskoczą. Nasze zwycięstwo przybliży do strefy medalowej rundy zasadniczej.