PlusLiga: Ogromne zainteresowanie meczem LOTOS Trefl – PGE Skra

clip_image001

Siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk do półfinału PlusLigi zakwalifikowali się po raz pierwszy w historii. Ich rywalem w meczach o finał jest najbardziej utytułowana drużyna ostatnich lat w krajowej siatkówce, PGE Skra Bełchatów. Choć zdecydowanym faworytem w tej parze są mistrzowie Polski, to podopieczni Andrei Anastasiego w pierwszym spotkaniu postarali się o niespodziankę i wygrali na wyjeździe 3:2. W serii toczącej się do trzech zwycięstw prowadzą 1:0, a drugi mecz rozegrają 14 marca o godz. 20.00 w ERGO ARENIE.
Bilety na to spotkanie do sprzedaży trafiły w piątek wieczorem, ale przez pierwszą dobę kupować je mogli tylko posiadacze całosezonowych abonamentów. Otwarta sprzedaż rozpoczęła się w sobotę o godz. 18.00, tuż po zakończeniu zwycięskiego pojedynku w Bełchatowie. Zainteresowanie wejściówkami było tak duże, że na kilkanaście minut padły serwery systemu biletowego. Awarię udało się szybko naprawić i dalsza sprzedaż odbywała się już bez zakłóceń. Do poniedziałkowego poranka sprzedało się ponad pięć tysięcy biletów.
Jak zwykle najszybciej rozeszły się wejściówki w sektorach w centralnych częściach prostych. Obecnie na pierwszej i trzeciej kondygnacji miejsca dostępne są już tylko na łukach. Rekordowo szybko, bo już w drugiej dobie sprzedaży otwarto jedną z prostych na piątym piętrze. Pozostałe bilety na tym poziomie trafią do sprzedaży, kiedy wyczerpywać się będą dotychczas udostępnione zasoby.
Rekord frekwencji na ligowym meczu w ERGO ARENIE, ustanowiony podczas meczu LOTOSU Trefla z PGE Skrą w sezonie zasadniczym, wynosi 10 635 widzów. Sobotnie spotkanie półfinałowe obserwować będzie mogło około 11 tysięcy widzów. Klub pracuje nad możliwością dostawienia dodatkowych miejsc i powiększenia pojemności obiektu.
Mecz LOTOS Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów odbędzie się w sobotę, 14 marca, o godz. 20.00 w ERGO ARENIE. W sprzedaży pozostają ulgowe wejściówki w cenie 15 i 20 zł oraz normalne w cenie 25 i 30 zł. Posiadaczom karnetów na sezon zasadniczy od tych cen przysługuje dodatkowo 30 proc. zniżki. Bilety można za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl, w kasach ERGO ARENY, w Sklepie Koszykarza, na stoisku Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej, w Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot, a na wybrane sektory także na terenie całego kraju w punktach sieci Empik, Media Markt, Media Expert i Saturn.
Trzeci mecz LOTOSU Trefla z PGE Skrą rozegrany zostanie w środę, 18 marca, w Bełchatowie, zaś ewentualne czwarte spotkanie w ERGO ARENIE zaplanowano na niedzielę, 22 marca.