PlusLiga: Mariusz Szyszko nowym prezesem Czarnych Radom

clip_image001

Były znakomity siatkarz a ostatnio rzecznik reprezentacji Polski Mariusz Szyszko został nowym prezesem WKS Czarni Radom S.A. Na stanowisku zastąpił Janusza Stańczuka.

W komunikacie rozesłanym do mediów przez radomski klub poinformowano, że Rada Nadzorcza WKS Czarni Radom S.A. realizując uchwałę Zarządu Stowarzyszenia Czarni Radom rekomendującą zmianę na stanowisku prezesa zadecydowała o odwołaniu Janusza Stańczuka z funkcji Prezesa Zarządu Spółki.

Jednocześnie Rada Nadzorcza podjęła uchwalę o powołaniu Mariusza Szyszko do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Spółki. Mariusz Szyszko sprawować będzie również funkcję generalnego menadżera Stowarzyszenia CZARNI Radom, głównego akcjonariusza WKS Czarni Radom SA.

Zmiana ta – jak podaje radomski klub – podyktowana została w związku z planowanym dalszym rozwojem zarówno stowarzyszenia, jak i siatkarskiego klubu. Jednocześnie Rada Nadzorcza bardzo dziękuje Januszowi Stańczukowi za dotychczasową współpracę, zaangażowanie i rolę, jaką odegrał w ostatnich latach pracy na rzecz odrodzenia siatkówki w Radomiu.

Mariusz Szyszko ma 46 lat, jest olimpijczykiem z Atlanty. Po zakończeniu kariery był dziennikarzem TVP Sport. Komentował m.in. mecze siatkówki na igrzyskach w Pekinie. Współpracował również z olsztyńską prasą oraz rozgłośniami radiowymi W latach 2009-2013 był prezesem zarządu AZS UWM Olsztyn.

WOJCIECH GŁÓD / fot. PZPS