PlusLiga: Jastrzębski Węgiel – AZS Politechnika Warszawska

clip_image002

clip_image004 clip_image006clip_image008

Tylko trzech setów potrzebowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla by pokonać na zakończenie 21. kolejki PlusLigi AZS Politechnikę Warszawską. Dzięki temu zwycięstwu umocnili się na piątym miejscu w tabeli i do trzeciego Lotosu Trefla Gdańsk tracą już tylko trzy punkty.

Tylko w pierwszym secie „Wilki Bednaruka” były w stanie nawiązać równorzędną walkę z zawodnikami Jastrzębskiego Węgla. Od razu na początku goście narzucili ostre tempo, zwłaszcza w polu serwisowym i zbudowali sporą przewagę przy zagrywce Depowskiego (3:7). Przez cały set trwała walka punkt za punkt, jednak to Jastrzębianie cały czas starali się dogonić rywala. W emocjonującej końcówce pierwszego seta lepsza okazała się ekipa ze śląska, która wygrała 25:23.

Drugi set, podobnie jak pierwszy rozpoczął się walką punkt za punkt. Tym razem to gospodarze zeszli na przerwę techniczną z dwupunktową przewagą. Po przewie gra gości się załamała. Nie mogli poradzić sobie z przyjęciem zagrywki przeciwnika. Trener Jakub Bednaruk próbował ratować sytuację wprowadzając nowych zawodników (Szalpuk – Śliwka, Lipiński – Bieńkowski, Depowski – Radomski, Mikołajczak – Filip), jednak nie przyniosło to żadnego efektu i gospodarze wygrali partię po błędzie w polu serwisowym Bartłomieja Lemańskiego.

Początek trzeciej partii wyglądał jak dwie poprzednie. Do przerwy technicznej było dużo walki, pięknych obron, ale również wiele niedokładnych zagrań, niekończących ataków. Obie ekipy grały nierówno, jednak to Jastrzębski Węgiel szybciej poradził sobie z chwilowym rozluźnieniem i objął prowadzenie 14:10, 16:11, a następnie 19:12. Warszawianie nie byli w stanie odrobić strat i gospodarze wygrali 25:16, a ostatnią akcję zakończył Mateusz Malinowski skutecznym atakiem.

MVP meczu został Grzegorz Kosok, który zdobył w meczu 11 punktów, w tym 6 blokiem.

Jastrzębski Węgiel – AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:23, 25:18, 25:16)

JASTRZĘBSKI: Gierczyński, Pajenk, Malinowski, Masny, Kosok, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Łasko i Filipov

POLITECHNIKA: Lipiński, Mikołajczak, Depowski, Lemański, Świrydowicz, Szalpuk, Olenderek (libero) oraz Bieńkowski, Śliwka, Filip, Sacharewicz i Radomski

Sędziowie: Maciej Maciejewski, Jacek Broński

Sędziowie Liniowi: Paweł Kurbiel, Kamil Zawiślan

Protokół elektroniczny: Daria Kruk

Kwalifikator: Janusz Kołodziejczyk

Komisarz: Henryk Parzykowski