PlusLiga: Gheorghe Cretu – nic mnie nie zaskoczyło

clip_image001

– Oprócz siły fizycznej wielką rolę, a jeśli nie największą, odgrywać będzie siła mentalna – powiedział trener Cuprum Lubin, Gheorghe Cretu, zapytany o nadchodzącą fazę play off. Co powiedział o zakończonej już I rundzie fazy zasadniczej? Jak ocenia jej drugą odsłonę? Zapraszamy do lektury.

plusliga.pl: Co myślisz o I rundzie, która już za nami?
Gheorghe Cretu: Nic mnie nie zaskoczyło. Rywale grali tak, jak się spodziewałem. Każdy mecz był inny i do każdego trzeba było się bardzo dobrze przygotować. Walczyliśmy z całych sił, tak samo jak inne zespoły.
– Jak oceniasz obecną rundę?
– Zawodnicy są coraz bardziej pewni siebie. Każda drużyna jest też na pewno lepiej ze sobą zgrana. Czeka nas wiele ciekawych meczów. Wszystkie drużyny będą walczyć o każdy punkt. A to wymaga jeszcze więcej rzetelnej pracy na treningach i jeszcze więcej walki na boisku. I tak będziemy robić.
– Jakie są dalsze cele Cuprum Lubin na ten sezon?
– Nie myślimy o tym. Chcemy grać jak najlepiej. Zawsze skupiamy się tylko na następnej grze i staramy się do niej jak najlepiej przygotować. Tylko nasz statystyk zajmuje się trzema meczami do przodu (śmiech).
– Jak przewidujesz, kto najlepiej poradzi sobie w fazie play off i stanie na podium?
– Tylko Bóg to wie (śmiech). Teraz, poza aspektem siatkarskim, wielką rolę odgrywać będzie determinacja, zaangażowanie w grę oraz to, kto lepiej będzie radził sobie z emocjami, kto lepiej będzie czytał grę przeciwnika. Oprócz siły fizycznej wielką rolę, a jeśli nie największą, odgrywać będzie siła mentalna. Kto sobie lepiej z tym wszystkim poradzi, stanie na podium.