PlusLiga: Bydgoszczanie zaczęli zerkać na tabelę

clip_image001

Przed siatkarzami Transferu Bydgoszcz bardzo ważne spotkanie. Choć jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że w końcówce rundy zasadniczej raczej będą spokojnie patrzeć na rozwój wydarzeń, ostatnie mecze sprawiły, że i oni musimy zacząć zerkać na tabelę.

W swoim ostatnim spotkaniu w Jstrzębiu bydgoszczanie mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Prowadzili w każdym z setów, mieli nawet kilkupunktową przewagę, ale jednak w decydujących momentach poszczególnych partii lepsi okazywali się rywale. Statystycznie wypadli  jednak dobrze i to jeden z paradoksów tego pojedynku. Grali pewnie w ataku, bloku, nieźle w przyjęciu. Po raz kolejny jednak zawiodła zagrywka. Co prawda zdobyli nią pięć punktów, jednak popełnili 11 błędów i wydaje się, że to słabsza dyspozycja w tym elemencie zaważyła na ostatniej przegranej.
Z kolei ze zwycięstwa cieszyli się ich piątkowi przeciwnicy – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy wyraźnie nabierają rozpędu. Po przegranej w Olsztynie, która była dla nich jak kubeł zimnej wody, wygrali trzy mecze z rzędu. W tym ostatnim pokonali w trzech setach Effector Kielce, a bardzo dobre zawody, szczególnie jeśli chodzi o atak, rozegrał Dick Kooy. Zdobył dla swojej drużyny 15 punktów, przy skuteczności 57%. Nieźle wypadł także Dominik Witczak. Cały zespół natomiast punktował dziesięciokrotnie blokiem i posłał na stronę rywali pięć asów serwisowych. Podobnie jak Transfer, oddał po błędach w zagrywce 11 punktów.
Obie ekipy zdają sobie sprawę, jak ważne jest to dla nich spotkanie. W tabeli dzieli je już tylko sześć punktów. Obie chcą za wszelką cenę uniknąć gry z kimś z pary: PGE Skra Bełchatów / Asseco Resovia Rzeszów, czyli nie zająć siódmego miejsca. Bydgoszczanie celują w minimum szóstą pozycję, a utrzymanie jej da nam punkt w starciu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Wówczas zdecydowanie spokojniej podejdą do spotkania z Cerradem Czarnymi Radom, które kończy dla bydgoskiej drużyny fazę zasadniczą.
Wciąż waży się także kwestia ewentualnego rywala Transferu w pierwszej rundzie play-offu. Do wzięcia jest jeszcze sześć punktów. Miejsce w tabeli może zmienić zarówno Transfer, jak i lubinianie czy Lotos i Jastrzębie. Wydaje się jednak, że to ktoś z tej ostatniej dwójki będzie przeciwnikiem bydgoszczan.
Transfer Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
13.02.2015, godzina 18:00
Transmisja: Polsat Sport

/autor:transferbydgoszcz.pl/