PL: Jastrzębski Węgiel przedłużył walkę o brązowy medal

PGE Skra Bełchatów przegrała z Jastrzębskim Węglem 2:3 (25:23, 17:25, 25:19, 18:25, 10:15) w trzecim meczu play off PlusLigi o brązowy medal. MVP Michał Łasko. W serii do trzech zwycięstw jest 2-1. Czwarte spotkanie odbędzie się w niedzielę Jastrzębiu (początek 20.00).

Dekorację brązowymi medalami trzeba odłożyć. Było bardzo dużo walki w środowym meczu. Wielką rolę odegrał Michał Łasko, szczególnie jego ataki były bardzo skuteczne w czwartym secie i dzięki zwycięstwu doszło do tie breaka.
Zanim jeszcze siatkarze stanęli pod siatką włodarze Bełchatowa oraz prezesi PGE Skry pogratulowali Mariuszowi Wlazłemu zdobycia tytułu najlepszego sportowca świata w plebiscycie SportAccord. Kapitan PGE Skry otrzymał też owacje na stojąco od wszystkich kibiców, którzy szczelnie wypełnili halę Energia.
Trzeci mecz tych drużyn dostarczył zdecydowanie najwięcej emocji. I w żadnym pojedynku nie było takich zwrotów akcji. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po bardzo dobrym trzecim secie bełchatowianie w czwartym zagrali słabiej. Pomiędzy pierwszą, a drugą przerwą techniczną goście odskoczyli aż na pięć punktów. I tej przewagi nie zmarnowali. O wszystkim musiał zadecydować tie-break.
Kulminacja emocji była w piątym secie. Nieco lepiej spisywali się w nim goście, ale ich zapędy skutecznymi blokami i ofiarną grą w obronie studzili bełchatowianie. Końcówka należała jednak do jastrzębian, którzy pokrzyżowali szyki miejscowym.