PKOL: Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej. Siatkarze Drużyną Roku.

clip_image001

Złoci medaliści FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 zostali Drużyną Roku. Taką decyzję podjęła Kapituła Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej PKOl im. Piotra Nurowskiego. Statuetkę odebrali trener reprezentacji Stephane Antiga i jej menadżer Hubert Tomaszewski.
Za wyniki w minionym roku wyróżniony został Polski Związek Piłki Siatkowej. Wiceprezes PZPS Andrzej Lemek odbierał gratulacje m.in. od ministra sportu Andrzeja Biernata oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego.

Jest to kolejne wyróżnienie polskiej siatkówki.Złoci medaliści FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 byli bohaterami Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej. Mariusz Wlazły, Stephane Antiga, męska reprezentacja i Mateusz Mika znaleźli się w gronie jego laureatów.
Andrzej Kraśnicki podkreślił, że 2014 rok obfitował w sukcesy biało-czerwonych. – Był on jednym z najlepszych w historii polskiego sportu – zaznaczył podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej w Warszawie. – Niektórzy twierdzą nawet, że był najlepszy pod tym względem. Mowa tu o igrzyskach w Soczi, gdzie nasi sportowcy wywalczyli sześć medali. To także ogromny sukces siatkarzy, kolarzy, lekkoatletów – wyliczał Kraśnicki.
Jako cel na 2015 rok wskazał z kolei walkę o kwalifikacje do igrzysk w Rio de Janeiro, co będzie możliwe m.in. podczas pierwszych Igrzysk Europejskich w Baku. W stolicy Azerbejdżanu zagrają reprezentacje Polski.
Podczas poniedziałkowej uroczystości przekazano statuetki dla sportowców 2014 roku. Laureatów wyłoniła Kapituła Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej PKOl im. Piotra Nurowskiego.
Zostali nimi:

w kategorii zawodnik – nasi mistrzowie olimpijscy z Soczi (kolejność alfabetyczna): Zbigniew Bródka, Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch, mistrz świata w kolarstwie szosowym Michał Kwiatkowski oraz mistrzyni Europy i rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk
w kategorii trener – Wiesław Kmiecik (trener kadry narodowej łyżwiarzy szybkich)
w kategorii drużyna – nasza reprezentacja mistrzów świata w siatkówce mężczyzn
Wielką Honorową Nagrodę Sportową PKOl ustanowiono w roku 2009. To wyróżnienie nawiązujące do przyznawanej w latach 1927-38 Nagrody Państwowego Urzędu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego. Nagroda honoruje największe osiągnięcia sportowe minionego roku. W okresie międzywojennym jej laureatami byli m.in.: Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Jadwiga Wajsówna, Stanisław Petkiewicz, Stanisław Marusarz…